ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ekim 2014 Salı 14:21

Beşiktaş şampiyonluk istiyor

Beşiktaş şampiyonluk istiyor

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Spor Toto Süper Lig’in 2014-2015 sezonuna başlamadan önce şampiyonluktan başka bir şey hayal etmediklerini söyledi.


Beşiktaş’ın Akaretler’deki kulüp binasında yapılan bayramlaşma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Nur Çebi, lige başlamadan önce şampiyonluktan başka bir şey hayal etmediklerini vurgulayarak, "Bir takımın şampiyon olabilmesi için lider olması gerekiyor. İnşallah ligi lider olarak tamamlamayı Allah bize nasip eder. Yenilmezliğimiz var, lideriz. İnşallah bu böyle devam eder" dedi.

“GİDİŞAT HOŞ OLMUYOR”

Maçların Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanmasıyla ilgili Çebi, “Bildiğim kadarıyla sayın başkan ve Göksel Bey’in bu konu üzerinde detaylı görüşmeleri olacak. Yapılan ön görüşmede konuya sıcak bakılmıştı. Koca bir Beşiktaş’ı, koca bir İstanbul’un içine misafir edip kabul edemediyse hayret ederim. Çok da üzülürüm. Beşiktaş İstanbul’un ilk ve en büyük takımıdır. Zor günlerinde burada eğer stat bulamıyorsa bunu diğer kulüplerin oturup gerçekten iyi değerlendirmesi lazım. Bu gidişat böyle hoş olmuyor” diye konuştu.

“FENERBAHÇE MAZERET ÜRETTİ”

Fenerbahçe Kulübü ile Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynamak için görüştüklerini hatırlatan Ahmet Nur Çebi, “Ben dürüst davranmak zorundayım. Biz gittik tekrar kapılarını çaldık. Sonra öyle böyle diyerek, ’Galatasaray stadını versin sonra biz veririz’ diyerek mazeret beyan ettiler. Bunu da çok samimi bulmadığımı buradan ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“SAKATLIKLAR ZARAR VERİYOR”

Sakatlıkların kendilerini çok üzdüğünü vurgulayan Çebi, “Plan ve programlarımızı, oynayacak futbolcularımızı mevcut duruma göre yapıyoruz. Sakatlıklar da tabii takıma zarar veriyor. Futbolun fıtratında bu var. Yalnız gördüğüm bir şey var; büyük takımlara karşı diğer takımların futbolcularının kırıcı ve zarar verici oynadığını görüyorum. Bu hoş olmuyor. Yarın bir gün o çocuklar da büyük futbolcu olacaklar. Şu andaki büyük futbolcuların ayaklarını bacaklarını kırmacasına mücadelelerini hoş karşılamıyorum” ifadelerini kullandı.

“EĞER HAKEMLERLE BERABER ŞAMPİYON OLACAKSAK, OLMAYALIM”

Hakem hatalarıyla ilgili düşüncelerini aktaran Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş’ı kullanıp kullanmadığını geriye dönüp maçlara bakarsanız kendiniz görürsünüz. Bugüne kadar Beşiktaş hakem kararlarıyla en fazla zahiyat görmüş takımdır. 2 hafta önce oynanan Eskişehirspor maçına bakın. Rize maçına bakın. Beşiktaş’ın hakkının nasıl yenildiğini göreceksiniz. Haksızlığa uğradığını göreceksiniz. Sonuç itibariyle Beşiktaş’ın lehine karar verdiği iddia edilen kararlarla ilgili bunu genelleme yapamazsınız. Beşiktaş her zaman hakkıyla şampiyon olabilecek güçtedir. Eğer hakemlerle beraber şampiyon olacaksak, olmayalım. Bizim camia böyle bir şeyi asla istemez. Beşiktaş için onur kırıcı bir şeydir. Dolayısıyla ben hakemlerin bizi kolladığı yönünde mesajlar duyuyorum. Bunları söyleyenlere teessüf ediyorum. Bunları söyleyen Beşiktaş’ı tanımayan kişilerdir. Spor yorumcuları zamanlarını doldurabilmek için programlarda bu tür şeyler konuşuyorlar. Ayıp ediyorlar hoş olmuyor. Beşiktaş’a yakışmayan ifadeleri Beşiktaş’a uydurmaya çalışıyorlar. Vazgeçsinler bu tür davranışlardan” diye konuştu.

“SOSA BİZİM FUTBOLCUMUZ OLARAK KALACAKTIR”

Kiralık olarak siyah-beyazlı formayı giyen Sosa’nın sakatlığının, bonservisinin alınmasını etkileyip etkilemeyeceğinin sorulması üzerine Çebi, "Sosa’nın sakatlığı çok zor bir sakatlık değil. Kontratını imzalayıp, satın aldıktan 3 ay sonra da böyle bir sakatlık olabilir. Sosa, bizim futbolcumuz ve öyle de kalacak" cevabını verdi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER