ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 00:47

"Beşiktaş maçında pozitif bir futbol sergilemek"


Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, pozitif bir futbol oynayarak Beşiktaş’ı yenmek istediklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Kasımpaşaspor'a kendi evlerinde 3-0 yenildiklerini hatırlatan Bakkal, "Bir mağlubiyetle umutsuzluğa kapılmanın anlamı yok. İyi bir takımız. Bu maçta biraz sallantıya girdik ama iyi gidiyoruz. Kasımpaşa iyi bir futbol oynadı ve hakkını vermek lazım. Hep biz mi oynayacağız? Yukarıyla aramızda çok az bir puan farkı var. Şimdi Beşiktaş maçına gidiyoruz. Herkes haftalar öncesinden bu maçı merak eder bir haldeydi. Şimdi öyle bir maça çıkacağız" dedi.

Kendilerinden beklenen pozitif futbolu bu maçta sahaya yansıtacaklarını düşündüğünü vurgulayan Bakkal, "Kasımpaşa karşısındaki takımdan daha iyi bir takımın sahada olacağını düşünüyorum. Öyle olması gerekiyor. Çünkü bizim oyunumuz o değildi. İnşallah gerçek oyunumuzu oynarız. Üst sıralardaki hedef belirleme adına iyi bir galibiyet alırız. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'u aynı sonuçla yendik. Şimdi sırada Beşiktaş var. Niyetimiz bu maçtan da galip ayrılmak. Beşiktaş'ın kadrosu çok geniş. Taraftarlarının önünde coşkulu oynayacaklardır. İyi bir maç olacak" diye konuştu.

Takımda bazı oyunculardan yoksun olduklarını belirten Bakkal, "Hamroun takımla birlikte çalışmalara başladı. Gökhan Ünal ve Shelton'un durumu belirsiz. Ama büyük bir ihtimalle bu maçta olmayacaklar. Afrika kupasında yer alan Lua Lua ve Mabiala'nın durumları ise takımlarına bağlı. Elenirlerse eğer bu 2 oyuncuyu bekleyeceğiz. Uğur Uçar'ın 3 haftalık bir iyileşme süresi daha olabilir" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Sağlam ve Şenol Güneş'in istifalarını da değerlendiren Mesut Bakkal, "Keşke olmasaydı. Onların 3,5 senede yaptıkları ortada. Bazı şeylerin bu kadar ucuz olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ama maalesef bunları yaşıyoruz. Ülkemizde bundan sonra da yaşayacağız. 2 teknik adam hem insan olarak da hem de teknik direktör olarak mükemmeller. Sağlam ve Güneş takımlarına çok şey kazandırdılar” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER