ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 17:54

Beşiktaş Kulübü'nün arması değişti!

Beşiktaş Kulübünün arması değişti!

Siyah-beyazlı kulübün olağanüstü tüzük değişikliği genel kurul toplantısı sona erdi. Önemli kararlar alındı.


Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Tüzük Değişikliği Genel Kurul Toplantısı'nda alınan kararla, siyah - beyazlı kulüp başkanları, üçer yıldan üç dönem boyunca toplamda dokuz yıl boyunca görevde kalabilecek.

Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Tüzük Değişikliği Genel Kurul Toplantısı, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde devam ediyor. Toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri ve kongre üyeleri katıldı. Son günlerde Başkan Orman ile sorunlar yaşayan yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan başka bir yere oturdu ve tüzük kanunlarının görüşülmesi sırasında salonu terk ederek toplantıdan ayrıldı.

Tüzük görüşmeleri sırasında değiştirilen maddeleri beğenmeyen muhalif gruplar ise salonu terk ederek yönetimi protesto etti.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NÜN ARMASI DEĞİŞTİ

Siyah - beyazlı Kulübün Olağanüstü Tüzük Değişikliği Genel Kurulu'nda alınan önemli kararlar ise yeni dönemde Beşiktaş Kulübü'nün arması (rozeti) ortada ay yıldızı yukarı bakan Türk Bayrağı, üstünde siyah zemine isabet beyaz, beyaz zemine isabet eden siyah olmak üzere BJK ve bayrağın altında 1903 yılı bulunan ve bu tariflere uygun üç siyah, iki beyaz dikey çizgiden oluşan, aynı oranda değişik ölçülerde yapılan arma ve bu armanın üzerinde siyah - beyazlı kulübe has kartal amblemi olmasına karar verildi.

Beşiktaş'ta günlerdir tartışma konusu olan onuncu maddedeki yeni üyeliklerin yüzde 5 ile sınırlandırılması ise genel kurul üyeleri tarafından gelen tepkiler üzerine yönetim kurulu tarafından bu ibare tüzükten kaldırıldı. Böylelikle yeni üye alımında yüzde 5'lik sınırlandırılma genel kurulun engeline takılmış oldu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ÜÇ DÖNEM OLARAK KABUL EDİLDİ

Siyah - beyazlıların yeni tüzüğünde değiştirilmesi gündeme gelen bir diğer madde ise görevde olan başkanın görev süresi iki dönem olarak değiştirilmek istenmesi idi. Yeni tüzükte başkanın görev süresi en fazla üçer yıldan iki dönem olarak değiştirilmek isteniyordu ancak kongre üyeleri tarafından kabul edilmeyerek yeni tüzükte yer almadı. Beşiktaş Kulübü Başkanları üçer yıldan üç dönem boyunca toplamda dokuz yıl boyunca görevde kalabilecek.

Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Tüzük Değişikliği 42. maddenin okunmasıyla devam ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER