ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 16:42

Beşiktaş kongre üyesi, sahaya giren taraftardan şikayetçi oldu


Kasımpaşa-Beşiktaş karşılaşmasında sahaya girerek Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes'e tekme attığı belirtilen taraftar hakkında Beşiktaş kongre üyesi avukat Ali Rıza Dizdar suç duyurusunda bulundu.

Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes’e tekme attığı belirtilen Mustafa Özel, adlı taraftar gözaltına alınmış ve adliyeye getirilmişti. Savcılık sorgusunun ardından da serbest kalmıştı. Şüphelinin serbest bırakılması üzerine Beşiktaş kongre üyesi olan avukat Ali Rıza Dizdar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Mustafa Özel, hakkında suç duyurusunda bulunan Dizdar, “Pazar günü yapılan Kasımpaşa-Beşitaş maçında sahaya girerek üyesi olduğum Beşiktaş Spor Kulübü'nün futbolcusuna arkadan tasarlayarak, kasıtlı olarak tekme atan kişi, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilerek huzurlarınıza getirilmiştir. Akabinde Beşiktaşlı olduğunu iddia eden bu kişinin, kulüp üyeliğiyle ilgisi bulunmadığı gibi, yapmış olduğu saldırıyla sadece sporcumuzu kasıtlı olarak yaralamaya teşebbüs etmemiş, kulübümüzün manevi değerlerini hiçe saymıştır." dedi.

Derneklerin en önemli unsurunun genel kurullar olduğunu ve genel kurul üyelerinin suçtan zarar görme ihtimali nedeniyle şikayette bulunma hakları olduğunu belirten Dizdar, “Tazminat haklarım saklı kalmak üzere, Beşiktaş kulübünün 2661 sicil nolu kongre üyesi olarak bu kişi hakkında duyduğum üzüntü nedeniyle, kulübümüze karşı yapılan saldırıdan ötürü şikayetçiyim.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER