ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:49

Bergkamp'tan Özil'e övgü

Bergkamptan Özile övgü

Arsenal'in unutulmayan oyuncularından Bergkamp, Özil'in "kulübün eksik parçasını doldurduğunu" söyledi


Arsenal'in efsane oyuncularından Dennis Bergkamp, son  zamanlarda sıklıkla kıyaslandığı Mesut Özil'e ilişkin, "Arsenal'in eksik  parçasını doldurabilecek bir oyuncu" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Ada basınından Daily Telegraph'a konuşan Bergkamp,  Özil ile  kıyaslanmaktan hoşlanmamasına rağmen bu durumu anlayabildiğini belirterek,  "Hepimiz benzersiziz. Yine de insanların aramızda aynı türden özellikler  bulmasını anlayabiliyorum. Çünkü Özil, Arsenal için çok önemli olabilecek birisi"  ifadesini kullandı. 
 
Mesut'un Arsenal'deki geleceğine ilişkin kesin bir yargıya varmak için  henüz çok erken olduğunu belirten Bergkamp, "Özil, top kontrolü, akıl dolu  pasları ve asistleri gibi etkin özellikleriyle olağanüstü bir oyuncu" dedi. 
 
Özil'in sahada her zaman doğru pozisyonda yer aldığını vurgulayan  Hollandalı eski futbolcu, "O çok deneyimli birisi. Tüm bu özelliklerini göze  aldığınızda, Arsenal'in eksik parçasını doldurabilecek bir oyuncu. Forvetlerin  gol atmasını sağlayacak, takımın pozisyon almasında bağlantı sağlayacak ve aynı  zamanda gol de atabilecek birisi" şeklinde konuştu. 
 
Ajax'ta antrenörlük görevine devam eden Bergkamp,  bir gün mutlaka  Arsenal'e geri dönmek istediğini de sözlerine ekledi. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER