ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:16

Bergkamp: Mesut, Arsenal’in eksik parçasını doldurdu


Arsenal’in unutulmaz yıldızları arasında bulunan Dennis Bergkamp’tan Mesut Özil’e övgü geldi. Son zamanlarda kendisiyle kıyaslanan Türk asıllı futbolcunun Arsenal’in aradığı isim olduğunu belirten Bergkamp, “O, Arsenal’in eksik parçasını doldurabilecek bir oyuncu” değerlendirmesini yaptı.

İngiliz basınından Daily Telegraph’a konuşan futbol adamı, Özil ile kıyaslanmanın kendisini rahatsız etmesine rağmen bu duruma hoşgörüyle bakabildiğini söyledi. Kimsenin kimseye benzeyemeyeceğini dile getiren Bergkamp, “Hepimiz benzersiziz. Yine de insanların aramızda aynı türden özellikler bulmasını anlayabiliyorum. Çünkü Özil, Arsenal için çok önemli olabilecek birisi.” dedi.

Mesut’un Arsenal’deki geleceğine ilişkin kesin bir karara varmak için henüz çok erken olduğunu belirten Bergkamp, “Özil, top kontrolü, akıl dolu pasları ve asistleri gibi etkin özellikleriyle olağanüstü bir oyuncu.” ifadelerini kullandı.

Özil’in sahada her zaman doğru pozisyonda yer aldığını vurgulayan Hollandalı eski futbolcu, “O çok deneyimli birisi. Tüm bu özelliklerini göze aldığınızda, Arsenal’in eksik parçasını doldurabilecek bir oyuncu. Forvetlerin gol atmasını sağlayacak, takımın pozisyon almasında bağlantı sağlayacak ve aynı zamanda gol de atabilecek birisi.” şeklinde konuştu.

Ajax’ta antrenörlük görevine devam eden isim, bir gün Arsenal’e geri dönmek istediğini de sözlerine ekledi. Hollandalı eski oyuncu Bergkamp 1995-2006 yıllarında Kuzey Londra ekibinde forma giymişti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER