ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 23:10

''Bence maça kötü başladık"


Beşiktaş Başantrenörü Erman Kunter, Beko Basketbol Ligi'nde 67-56 kaybettikleri Banvit maçına ilişkin, ''Mağlubiyetlerin arka arkaya gelmesinin ardından özgüven problemi yaşıyoruz'' dedi.

Kunter, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, bir maç kazanmaları durumunda kaybolan özgüvenlerini tekrar kazanacaklarını belirterek, ''Mağlubiyetlerin arka arkaya gelmesinin ardından özgüven problemi yaşıyoruz. Skor tabelasına bakmadan oynamak gerekiyor. Rakibin yaklaşmasının ardından takımda panik başlıyor. Bir tane maç kazanabilirsek her şey değişecek'' diye konuştu.
    
Banvit cephesi
    
Banvit Başantrenörü Orhun Ene ise karşılaşmaya kötü başlamalarına rağmen, THY Avrupa Ligi maçları nedeniyle yorulan Beşiktaş'ı ikinci yarıdaki performanslarıyla yendiklerini söyledi.

Maç boyunca akıllı oynayarak önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Ene, şöyle konuştu:

''Bence maça kötü başladık. İlk yarıda iyi oynadığımızı düşünmüyorum. Ama hem kendi problemleriyle uğraşan hem de Avrupa'da zor bir trafikte yorgun olan bir Beşiktaş'la oynamamız gibi faktörler ilk yarı maçın içinde kalmamızı sağladı. Yaptığımız basit hatalarla da rakibin farkı açmasına engel olamadık. İkinci yarı ise iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bence akıllı oynayarak bir deplasman galibiyeti aldık.''

Orhun Ene, kendilerinin de Avrupa kupalarında oynamalarının izlerini taşıdıklarına değinerek, şunları kaydetti:

''Belli bir dönem özgüven sorunu yaşadık. 3 senedir takım olarak bir arada kalmayı beceriyoruz. Bu anlamda bu maçta da böyle yaparak sembolik anlamda liderliği kazandık. Gelmiş olduğumuz noktada İstanbul'un büyük kulüpleri, Karşıyaka ve Anadolu Efes gibi şampiyonlukları bulunan takımlara karşı mücadele ederken, bir standart tutturduk. Bu anlamda da galibiyet farkıyla lider olduğumuz için sembolik anlamda bu liderliğin bir değeri vardır ama gerçek anlamda biz bu sezon liderlikten çok sezon sonunda şampiyon olmayı istiyoruz. Oyuncularımın konsantrasyonu, isteği ve gayretleri beni mutlu etti. Bunu gördükten sonra bu işi başaracağımıza inandım.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER