ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 10:51

"Ben olsaydım Fener..."

"Ben olsaydım Fener..."

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Mehmet Ali Aydınlar dönemine ait, iddialı bir gönderme yaptı.


TFF Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı açıklamada, Mehmet Ali Aydınlar döneminde başkanlık yapmış olsaydı Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza alamayacak olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören önemli açıklamalarda bulundu. Telegol programında yayınlanan açıklamada Abdullah Avcı ve şike olayıyla ilgili demeç veren Demirören şu ifadeleri kullandı:

"Bir çocuk bile 9 ayda doğuyor. Sabretmek lazım. Biz her turnuvada 5-10 sende bir değil her yıl başarı istiyoruz. Abdullah Avcı'dan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye'de takmların 70'ini yabancılar oluşturuyor. Futbolu yükseltmek için yabancı sayısını düşüreceğiz. İspanya futbolu düşüyor, İtalya'da öyle... Bir Almanya ayakta kalıyor. Altyapıya müthiş yatırım yapılıyor Almanya'da. Biz de bunu yapacağız.

"Kulüpler ve kişiler ayrılsın dedik. Ortada sadece Fenerbahçe yok; bir çok kulübün adı geçti. Bu kulüplerin hepsinden vazgeçmemiz mümkün mü? Bazı kişilerin yaptıkları kulüplere mal edilemez. Mehmet Ali Aydınlar'a da zamanında bunu söyledim. O dönemde ben olsaydım Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne giderdi. Tek bir ricam var artık kimse şikenin 'ş'sini bile konuşmasın. Artık futbol konuşulsun."


 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER