ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 17:02

Belaruslu Kremen şampiyon oldu

Belaruslu Kremen şampiyon oldu


Ağrı Tenis Kulübü'nün düzenlediği 25 bin dolar ödüllü Uluslararası Büyük Bayanlar IC Cup Turnuvası'nda tek bayanlarda Belaruslu Ilona Kremen şampiyon oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tenis Kortları'nda yapılan turnuvanın final maçı Karadağlı Ana Veselinoviç ile Belaruslu Ilona Kremen arasında oynandı. Veselinoviç'i çekişmeli mücadelede sonunda 2-0 yenen Kremen, şampiyon oldu.

Şampiyonluk kupasını ve ödül çekini Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan’ın elinden alan Kremen, çok mutlu olduğunu ve Ağrı'nın kendisine şans getirdiğini söyledi.

Maçta çok zorlandığını belirten Kremen, "Burada bize desteklerini esirgemeyen Ağrı halkına çok teşekkür ediyorum. Ağrı insanını çok sevdim, burada olmaktan çok mutluyum. Bundan sonraki hedefim diğer bütün turnuvalarda şampiyon olmak. Bunun için daha çok çalışacağım. Gelecek yıl Ağrı'da tekrar bir turnuva düzenlenirse buraya gelmekten büyük memnuniyet duyarım. Ağrı'dan güzel anılarla ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Vali Tekinarslan ise kentte düzenlenen güzel bir organizasyonun yaşadığını ifade ederek, Ağrı'nın hep böyle güzel işlere ev sahipliği yapmasını ve adını güzel işlerle duyurma çabası içinde olduklarını söyledi.

Turnuva kapsamında 18 ülkeden yaklaşık 100 sporcunun Ağrı'ya geldiğini anlatan Tekinarslan, "Tenis, gerçekten insana huzur veren ve dinlendiren bir spor. Herhangi bir hırçınlığın, kavganın olmadığı, ihtiyacımız olan spor dallarından biri. Bunun için Ağrılılar olarak tenise daha çok sahip çıkmamız lazım. Bu şampiyonluk sadece Ilona'nın değil, aynı zamanda Ağrı'nın da şampiyonluğudur." dedi.

Ağrı'nın son 3 yıldır düzenlenen tenis organizasyonlarıyla teniste marka şehir olma yolunda emin adımlar attığını belirten Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya da Ağrı'nın Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde tenis alanında kendini ispatlamış, gerek oyuncu kapasitesi gerekse alt yapısıyla tenis camiasının saygısını kazanmış bir şehir olduğunu ifade etti.

Hedeflerinin gelecek yıllarda Ağrı’da daha büyük organizasyonlara imza atmak olduğunu belirten Kaya, tenis sporunu başta Ağrı olmak üzere tüm Türkiye'de yaygınlaştırmak için gerekli her türlü çabayı göstererek bu sporu her alana yaymak olduğunu ifade etti.

Törene Vali Mehmet Tekinarslan, AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, Belediye Başkanı Hasan Arslan, kurum müdürleri, STK temsilcileri, tenisseverler ve davetliler katıldı.

Organizasyonda emeği geçenlere plaket takdim töreninin ardından Vali Tekinarslan ve Kremen tarafından şampiyonluk pastası kesildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER