ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 15:21

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda Gülpınar yeniden aday

Bedensel Engelliler Spor Federasyonunda Gülpınar yeniden aday

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda başkanlık seçimi 24 Kasım’da yapılacak.


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda başkanlık seçimi 24 Kasım’da yapılacak. Seçimde Başkan Mustafa Gülpınar yeniden aday olduğunu açıkladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, 24 Kasım 2012’de yapılacak Federasyon Genel Kurulu’nda yeniden aday olacağını açıkladı. Gülpınar, geçen 4 yıllık süre içinde birçok ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin paralimpik sporlarda ilk 3 ülke içinde olması yönündeki çalışmalarımızı sürdürmek için yeniden adayım.” dedi.

Rekor bir katılımla gerçekleşen Londra'daki Paralimpik Oyunları'nda alınan başarılı sonuçların ardından Ampute Futbol Milli Takımı'nın da dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatan Gülpınar, “Bu başarıları yeterli görmüyoruz. Amacımız daha da ileri gidip Türkiye’yi hak ettiği yere taşımaktır. Bugün federasyonumuza bağlı 3 bin 657 olan lisanslı sporcu sayımızı 20-30 binlere çıkarmanın hesaplarını yapıyoruz. O günlere geldiğimiz de kamuoyuna kendimizi anlatabilmişsek dünya bedensel engelli sporunun lideri olmamamız için hiçbir engelimiz kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, tesisleşme başta olma üzere birçok yeni proje geliştirdiklerini de kaydederek şunları söyledi;

“Başarı olan ekibimizle yeniden adayız. Federasyonda geçtiğimiz 4 seneye baktığımızda başarılı olduğumuzu görüyorum. Paralimpik Oyunları'nda istediğimiz planları gerçekleştirebilirsek 2016'da ilk 25, 2020'de ilk 10 ve 2024'de ilk 3 içinde olacağımızı inancım tam. Potansiyel olarak hiçbir eksiğimiz yok ve bizimde planlarımız var. Engelli sporunda hedefimizi hep dünya liderliği olarak belirledik. Özellikle tesisleşme hedefimiz bu yolda bize büyük güç kazandıracaktır.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER