ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 15:09

Bayan Goalball Milli Takımı Avrupa şampiyonu oldu

Bayan Goalball Milli Takımı B Grubu'nda Avrupa şampiyonu oldu.


Bayan Goalball Milli Takımı B Grubu'nda Avrupa şampiyonu oldu. 23 - 29 Ekim 2012 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen Bayanlar B Grubu Goalball Avrupa Şampiyonası'nda Bayan Goalball Milli Takımı B Grubu'nda Avrupa şampiyonu oldu.

6 Ülkenin katıldığı şampiyona sonucunda grubundan lider olarak çıkan Bayan Milli Takımı, finalde Almanya ile karşılaştı ve Almanya'yı da 3-2 yenerek A Grubu'na (1.Lig'e) yükseldi.

Müsabaka sonuçları şöyle:
Türkiye: 10 - Hollanda: 0
Türkiye: 11 - Macaristan: 2
Türkiye: 4 - Almanya: 3
Türkiye: 9 - Yunanistan: 0
Türkiye: 4 - Macaristan: 1
Türkiye: 3 - Almanya: 2

Şampiyona sonucunda sıralama ise şöyle oluştu:
1- Türkiye
2- Almanya
3- İngiltere
4- Macaristan
5- Yunanistan
6- Hollanda

Federasyon Başkanı Abdullah Çetin, şampiyona sonucunda yapmış olduğu açıklamada, "Milli takımımızda bulunan sporcu ve teknik ekibimizi başarılarından dolayı kutluyorum." dedi.

Başkan Çetin, "İki bayramı bir arada yaşıyoruz. Bizlerden 10-15 yıl önce bu spor dalına başlayan ülkeleri şimdi geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz." diyerek, şunları söyledi:

"Bayanlar B Grubu Avrupa Şampiyonası gibi önemli bir şampiyonayı zirvede tamamlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Hak ettiği yer olan A Grubu'na yükselen milli takımın burada da aynı başarıyı göstereceğine yürekten inanıyorum. Tüm sporcu ve teknik ekibimizi başarılarından dolayı tekrar kutluyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER