ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:10

Battalgazi Rallisi‘nde birinciliği Fatih Kara aldı

Battalgazi Rallisinde birinciliği Fatih Kara aldı


Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Eskişehir ayağı olan Battalgazi Rallisi’nde yarışlar tamamlandı. Genel klasmanda Pegasus Racing ekibi Fatih Kara-Güray Karacar ikilisi, 17.56:6 toplam zamanı ile yarışı lider olarak tamamladı. İkinciliği ise Castrol Ford Team Türkiye'den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez kazanırken, üçüncü sırayı, aynı takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi elde etti.

Bu sonuçlara göre pilotlarda Yağız Avcı ve Fatih Kara birinciliği paylaşırken, takımlarda Castrol Ford Team liderliğini korumayı başardı. 1990’lı yılların sonuna kadar devam eden Balkan Ralli Şampiyonası, yıllar sonra yeniden 04-05 Mayıs’ta Eskişehir’de organize edilerek Battalgazi Rallisi’yle başladı. 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı, Eskişehir Ticaret Odası ve Espark sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, Balkan Ralli Şampiyonası haricinde, Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası’na da puan verdi.

İki çeker klasmanında Pegasus Racing'den Dağhan Ünlüdoğan-Ahmet Sami Can'ın liderliği ile devam eden rallide, Historic klasmanında Engin Kap-Başar Yavuz ilk sırada yer aldı.

Genel klasmanda Pegasus Racing ekibi Fatih Kara-Güray Karacar ikilisi 17.56:6 toplam zamanı ile yarışı lider olarak tamamladı. İkinciliği ise Castrol Ford Team Türkiye'den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez kazanırken, üçüncü sırayı aynı takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi elde etti. Bu sonuçlara göre, pilotlarda Yağız Avcı ve Fatih Kara birinciliği paylaşırken, takımlarda Castrol Ford Team liderliğini korumayı başardı. Yarışlarda dereceye giren sürücülere kupalarını Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Demir Berberoğlu takdim etti.

KARA: ÇOK İYİ BİR MÜCADELEDEN BİRİNCİ ÇIKTIK

Yarışmanın, kendisi için zorlu geçtiğini söyleyen Genel Klasman birincisi Pegasus Racing Pilotu Fatih Kara, Eskişehir‘in süratli bir yarış olduğuna değindi. “Özellikle ikinci etap ciddi bir iniş etabıdır. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştık. Genel klasmanda birinci bitirdik yarışı. Rakiplerimizle çok iyi bir mücadele içindeydik.” diyen Kara, yarışı kazasız olarak birinci bitirdikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Kara, “Sezonun diğer yarışlarında da elimizden geldiğinin en iyisini yapıp, genel klasmanı ilk üçte bitirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yarışın ikincisi Castrol Ford Team Pilotu Yağız Avcı ise sabah etabında bir yol dışı yaşadıklarını söyledi. Avcı, “Ciddi bir yol dışıydı bizim için ama şansa çok bir hasar almadık. Daha doğrusu hiç hasar almadık. Sadece zaman kaybı oldu bizim için. Sonrasında biraz toparlamakta zorlandık tabi ki.” diye konuştu.

Son turda atak olmayı denediklerini ifade eden Avcı, şöyle devam etti: “Zannedersem 10-12 saniyeyle ikinci olduk. Rakibimiz Fatih Kara da çok iyi bir yarış çıkardı. Takım arkadaşım Murat da oldukça iyiydi. Hem takımlarda hem pilotlarda iyi puanlar aldık. Liderliklere devam ediyoruz. Fatih’le sanırım pilotlarda liderliği paylaşıyoruz. Takımlarda da liderliğimiz devam ediyor. Bundan sonra toprak yarışlar var, daha iddialı olduğumuz yarışlar. Oralarda da elimizden geleni yapıp, en üst sıralarda yer almaya çalışacağız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER