ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 13:23

Batmanlı pehlivanlar milli takım yolcusu

Batmanlı pehlivanlar milli takım yolcusu


Batman Petrolspor Güreş Takımı sporcuları milli takıma çağrıldı. 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak sporcuları belirlemek ve yetiştirmek amacıyla çalışma yürüten Güreş Federasyonu antrenörleri milli takımlara 2013 yılında Türkiye şampiyonasında dereceye giren sporcuları davet ediyor.

Batman Petrolspor kulübü sporcularından Doğan Kara'nın, Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan, Ankara-Elmadağ eğitim tesislerinde yapılacak Minik Erkekler Serbest Güreş temel hazırlık kampına katılacağı açıklandı.

Ayrıca, 23 Ağustos - 5 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Minik Erkekler Serbest Milli Takım hazırlık kampına ise Numan Pekince ile Veysel Pekince'nin katılacağı belirtildi. Antrenmanlarını antrenör İbrahim Halil Kay ve idareci Fethi Otursun nezaretinde sürdüren güreş takımının başarılı bir sezon geçirmek için çalıştıkları açıklandı.

Sporcularının milli takım hazırlık kampına çağrılmalarına oldukça sevindiklerini belirten Salon Sporları Başkanı Murat Altunkaynak, yaptığı açıklamada, "Güreş takımımızın elde etmiş olduğu başarılı çalışmalarının meyvelerini sporcularımızı milli takım kamplarına göndererek almaktayız. 2020 Olimpiyatları'nın altyapı çalışmalarını şimdiden başlatan güreş federasyonu, uygun görmüş olduğu sporcuları kamplara çağırmaktadır. 3 sporcumuzun bu çerçevede bu faaliyetlere gitmiş olması kulüp olarak bizleri sevindirmiştir. Batman Petrolspor'un amacı sadece sporcu yetiştirmenin yanında ahlaklı, disiplinli ve eğitim öğretiminde başarılı olan sporcular yetiştirmektir." dedi.

Salon sporlarına desteğini esirgemeyen Petrolspor Kulüp Başkanı Gökhan Akın, "Yönetime ve milli takım kamplarına ilimizi ve kulübümüzü temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER