ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:38

Batman'da Yaz Spor Okulu'na büyük ilgi

Batmanda Yaz Spor Okuluna büyük ilgi


Batman Belediyesi’nin düzenlediği yaz spor okulları etkinlikleri başladı. Gültepe Mahallesi’ndeki basketbol ve voleybol sahasında düzenlenen yaz spor okulların açılışına Milletvekili Ayla Akat Ata, Belediye Başkanvekili Serhat Temel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Halil Çöl, ASKF Şube Başkanı Mahmut Akyol ile öğrenci ve velilerden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Batman Belediyesi’nin amatör spor konusunda gençlere yönelik yatırımlarını sürdürdüğünü belirtti. Batman’da belediyenin bayanlara yönelik spor tesisinin yapılmasının da önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Akat Ata, daha sonra öğrencilerle birlikte voleybol oynadı. Çekişmeli geçen maçın ardından Akat Ata ve Başkanvekili Temel, etrafını saran öğrenciler ile birlikte bir süre sohbet etti.

Belediye Başkanvekili Serhat Temel ise yaklaşık 11 yıldır yaz etkinlikleri düzenlediklerini hatırlatarak, bundan sonra imkanlar dahilinde, fiziki koşulları ve şu an etkinliğin yapıldığı semt spor alanlarını da geliştirerek daha büyük etkinliklere imza atacaklarını söyledi.

Bölgede 30 yıldan fazla süren olumsuz olaylarda en fazla acıyı çocukların çektiğine vurgu yapan Temel, çocukların her gününü bayram olarak kutlaması, bir çocuğun ihtiyacı olan ne ise onunla zaman geçirmesini hedeflediklerini ifade etti.

Özellikle bölgede yaşayan çocukların bu anlamda dezavantajlı durumda olduğunu ifade eden Başkanvekili Temel, “Biz de Batman Belediyesi olarak bu ve buna benzer etkinliklerle siz değerli çocukları bu dezavantajlı durumdan daha avantajlı duruma dönüştürmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Batman Belediyesi tarafından basketbol, futbol, voleybol, hentbol, atletizm, yüzme, judo, tekvando, masa tenisi dallarında düzenlenen Yaz Okullarına bu yıl 2 binin üzerinde öğrenci katılıyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER