ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 16:12

Batman'da uluslararası koşu düzenlendi


Batman Valiliği, Gençlik Hizmetleri Batman İl Müdürlüğü ile Atletizm Batman İl Temsilciliği'nin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Batman-Hasankeyf Tarihi Kent Koşusu sona erdi.

    Suçeken mevkiinde başlayıp tarihi Hasankeyf Köprüsü'nde sona eren müsabakalara 65 sporcu katıldı. 1 Kenya, 5 Etiyopya ve 1 Faslı atletin başvurduğu müsabakayı erkeklerde Kenya’dan Moses Too, bayanlarda ise Sanem Çağlan kazandı.

        Müsabakalar, Batman Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve genel sekreter Nihat Toker tarafından da takip edildi. Yarışmada birinciye 2 bin 500, ikinciye bin 500, üçüncüye ise 1000 TL ödül verildi. Masterlerde ise birinciye 300, ikinciye 200, üçüncüye 100 TL ödül takdim edildi. Ayrıca müsabakalara katılan her sporcu bir adet Hasankeyf tişörtü ve anı madalyası almaya hak kazandı.

    5 kategoride yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporcular şöyle açıklandı:
    15 kilometre bayanlar: Sanem Çağlan 1., Mehtap Sızmaz 2., Süheyla Adıyaman 3.
    15 kilometre erkekler: Moses Too 1., Alemetu Beachew 2., Muzaffer Bayram (B.Petrolspor) 3.

        Atletizm Federasyonu Batman İl Temsilcisi Ufuk Başkut, müsabakanın görkemli geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkut, "Özellikle yurt dışından gelen sporcuların müsabakaya renk katması bizleri sevindirmiştir. İlimizin bir eksikliği olan bu koşu sayesinde tarihi kentimiz Hasankeyf’i gelen konuklarımıza tanıttık.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER