ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 13:19

Batman Petrolspor güreşçileri Türkiye şampiyonu oldu

Batman Petrolspor güreşçileri Türkiye şampiyonu oldu


Kahramanmaraş'ta düzenlenen 14-15 yaş ve 11-13 yaş minik erkekler serbest stil Türkiye güreş şampiyonasında Batman Petrolspor güreşçileri altın ve bronz madalyanın sahibi oldu.

14-15 yaş kategorisinde 32 kiloda güreşen Batman Petrolspor güreşçisi Numan Pekince Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. 11-13 yaş kategorisinde 32 kiloda güreşen Doğan Kara ise Türkiye 3'sü olarak bronz madalya aldı.

Güreş müsabakalarına Kahramanmaraş il yöneticileri, milli takım antrenörleri ve şampiyonayı izlemeye gelen çok sayıda izleyici katıldı. 2016 ve 2020 olimpiyatları için Türkiye'yi güreş dalında temsil edecek olan güreşçilerin seçildiği, Türkiye şampiyonalarının büyük bir önem arz ettiğini belirten Batman Petrolspor güreş antrenörü İbrahim Halil Kaya, milli takım kampına davet edilen güreşçilerin, 2016 ve 2020 olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Alınan başarılı sonuçlar üzerine bir açıklamada bulunan Batman Petrolspor Salon Sporları Sorumlusu Abdulkadir Demir ise yaptığı açıklamada, "Petrolspor güreş takımının yıllar sonra tekrar faaliyetlerine başlayıp, madalyaları bir bir toplaması bizi olduğu kadar tüm Batman kamuoyunu sevindirmiştir. Her yönüyle adeta bir spor okulu olan Petrolspor camiasının yaptığı çalışmaları tüm Batman halkının takdirine sunuyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER