ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:52

Batman Petrolspor geleceğe yatırım yapıyor

Batman Petrolspor geleceğe yatırım yapıyor


Geçen sezon Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Batman Petrolspor altyapı çalışmalarına ağırlık verdi.

Geçmişte büyük başarılara imza atmış ve birçok futbolcu yetiştirmiş olan Batman Petrolspor, Alt Yapı Futbol Akademi ligleri için 1995 - 2002 doğumlu sporcular arasında seçmeler yaptı.

TPAO Batman Petrolspor Tesislerinde yapılan seçmelere Batman ve çevresinden yüzlerce çocuk ve genç katıldı. Seçmelerde başarılı olan çocuk ve gençler Batman Petrolspor, alt yapı çalışmaları kapsamında oluşturulan takımlarda futbol becerilerini geliştirme imkanı bulacak.

TPAO'da içinde yeni yapılan altyapı spor kompleksinin tamamlandığını belirten Petrolspor Altyapı Antrenörü Burhan Kaynak, seçilen başarılı çocukların Petrolspor altyapısına alınacağını ve beslenme dahil her türlü imkanın kendilerine sunulacağını söyledi.

Seçmelerin bir hafta süreceğini belirten Kaynak, şu ana kadar yaklaşın 2 bin çocuk ve gencin seçmelere katıldığını bunun hafta sonuna kadar iki katına çıkmasının tahmin edildiğini ifade etti.

YAŞI TUTMAYAN ÇOCUK GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bu arada babasıyla beraber Petrolspor seçmelerine gelen Muhammed Mürsel İsen, kayıt için ismini yazdırdığı sırada yaşının küçük olması nedeniyle seçmelere katılamayacağını öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

Oğlunu teselli eden baba, oğlunun bir futbol sevdalısını olduğunu belirterek, "Yaşı küçük ancak çok güzel futbol oynuyor. Prosedür gereği seçmelere kabul edilemiyor. Bunu duyunca üzüntüden ağladı. İnşallah seneye katılır. Ancak hocaları onu teselli etme amacıyla yine ismini yazdılar. Seneye şansımızı deneyeceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER