ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 02:01

Basketbolda kura heyecanı


Spor Toto Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupaları çeyrek final eşleşmeleri 19 Kasım Pazartesi günü yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında gerçekleştirilecek kura çekiminde saat 10.30'da Kadınlar Türkiye Kupası, saat 11.30'da ise Erkekler Türkiye Kupası'nın kura çekimi yapılacak.

Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Sekizli Final maçları 6 - 10 Şubat 2013 tarihleri arasında Eskişehir'de, Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final müsabakaları ise 2 - 6 Ocak 2013 tarihleri arasında Antalya'da oynanacak.

4 - 7 Ekim 2012 tarihleri arasında Adana, Kocaeli, Manisa ve İzmir'de düzenlenen Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Elemeleri'nde Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park, Hacettepe Üniversitesi, Pınar Karşıyaka ve TED Ankara Kolejliler, sekizli final vizesi almıştı.

Kadınlarda bu yıl ilk kez uygulanan eleme grubu müsabakaları ise 12 - 14 Ekim 2012 tarihleri arasında Kütahya, Konya ve Ordu'da oynandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan Belediyesi, Kayseri KASKİ, Canik Belediyesi, İstanbul Üniversitesi BGD ve Homend Antakya Belediyesi, sekizli finale katılmaya hak kazanmıştı.

Eleme maçları oynamayan Fenerbahçe ile Galatasaray, sekizli finalde doğrudan yer alacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER