ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 15:59

Basketbol 2. Ligi’ne terfi müsabakaları yarın

Basketbol 2. Ligine terfi müsabakaları yarın

Fazlı Bayram Hadi, basketbol kültürü yüksek kentte terfi müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.


Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, tarihi Atatürk Evi’nde, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Erkek Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Kadınlar Lig Koordinatörü Murat Tümer ve Federasyon İl Temsilcisi Rıza Öztürk ile gerçekleştirilen basın toplantısında, Adana’da organizasyon konusunda profesyonel bir ekip bulunduğunu, terfi ligine katılan takımların rahatlığı için tüm önlemlerin alındığını kaydetti.

Toplantıyı, dünyanın saygı duyduğu devlet adamı, başöğretmen ve büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana ziyaretinde konakladığı evde yapılmasının ayrı bir anlam yüklediğinin altını çizen Hadi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Basketbol kültürü yüksek kentimizde terfi müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Turnuvaya katılan sporcu, hakem, antrenör, yönetici ve taraftarların rahatlığı için her türlü önlemi aldık. Turnuva için kentimizde bulunan tüm takımlara Adana konukseverliğini göstereceğiz. Evrensel dil olan sporun dini, dili, ırkı olmaz. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Ekibimle birlikte takımların hizmetindeyiz.”

TBF Erkek Ligi Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Adana’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Adana’da organizasyon konusunda deneyimli İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve ekibi sayesinde hiçbir sorun yaşanmayacağına inanıyorum.” dedi. Turnuvanın 6 gün süreceğini ifade eden Özgümüş, cuma günü tüm takımlara dinlenme verileceğini, her müsabakadan sonra basın toplantısı düzenleneceğini, 3 takımın 2. Lige yükseleceğini kaydetti.

Toplantıda konuşan Adanaspor Teknik Sorumlusu Şahin Ateşdağlı, zorlu bir sınavdan geçerek 6 takım arasına kaldıklarını, saha ve seyirci avantajını en iyi şekilde değerlendireceklerini belirtti.
Bu arada, yarın Menderes Spor Salonu’nda yapılacak karşılaşmalar şöyle:
Saat: 14.00 Aşut Mersin- Melikşah Üniversitesi
Saat: 16.00 – Adanaspor-Gediz Üniversitesi
Saat: 18.00-Afyon Belediyespor-İstanbulspor
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER