ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 16:37

Başkan Akyürek, Gökbaba'yı kabul etti

Başkan Akyürek, Gökbabayı kabul etti


İsviçre’de düzenlenen Para-Tekvando Dünya Şampiyonası’nda 80 kiloda dünya şampiyonu olan Yaşar Sami Gökbaba, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından kabul edildi.

Başarılı sporcuyu tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gökbaba’nın şampiyonada hem Konya’yı, hem de Türkiye’yi en güzel şekilde temsil ettiğini dile getirdi. Engelli olmanın spor yapmak için engel olmadığını vurgulayan Başkan Akyürek, Konya’da amatör sporları desteklemeye ve Yaşar Sami Gökbaba gibi örnek sporcular yetiştirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bilindiği gibi Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen 4. Para-Tekvando Dünya Şampiyonası İsviçre’nin Lozan şehrinde yapıldı. Şampiyonada Türk takımı, teknik direktörler Muammer Cambaz ve Cihat Kutluca yönetiminde 8 erkek ve 3 bayan, toplam 11 sporcu ile mücadele edildi.

Şampiyonada Konya Büyükşehir Belediyespor’dan Yaşar Sami Gökbaba 80 kiloda dünya şampiyonu olarak büyük bir başarı elde etti. Milli takım ise aldığı sonuçlarla bayanlarda dünya şampiyonu, erkeklerde dünya üçüncüsü olurken, Muammer Canbaz şampiyonanın en iyi teknik direktörü seçildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER