ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:53

Başbakanlık Kupası Güreş Turnuvası Sivas'ta başladı

Başbakanlık Kupası Güreş Turnuvası Sivasta başladı


Türkiye Güreş Federasyonu'nca düzenlenen Başbakanlık Kupası Büyük Erkekler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası, Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda başladı.

Turnuvanın açılışında konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Türkiye’de ilk defa Başbakanlık Kupası organize ettiklerini belirtti. Buradaki yeni cevherleri tekrar görüp milli takıma monte etmek amacıyla turnuvayı düzenlediklerini kaydeden Yerlikaya, "Sivas’ta güreşin yiğitliğini bu vesileyle vatandaşlarımıza tanıtmak, Sivas’taki altyapının güçlenmesini sağlamak, Sivas’ta gençliği özendirmek, bir de Sivasımızın ekonomisine katkı sağlamak da diğer amaçlarımızdır. Dünyanın en güçlü turizmi spor turizmidir. Bu vesileyle Sivas’ta hem spor faaliyetlerini ön plana çıkartıyoruz, güreşe teşviki artırıyoruz hem de Sivas'ın turizmine, ekonomisine katkı sağlamak için böyle bir organizasyon yapıyoruz. Biz olduğumuz sürece, kalbimizin attığı müddetçe devamını getireceğiz. Sivas’ta başka projelerimiz de olacak, bunu zaman içerisinde vatandaşlarımızla paylaşacağız." dedi.

"TURNUVA MİLLİ TAKIM İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ"

Asrın güreşçisi Ahmet Ayık ise yaptığı konuşmada, “Güzel bir organizasyon. Başbakanlık Kupası Turnuvası ilk defa yapılıyor. Bu da çok güzel bir olay, federasyon başkanımızı kutluyorum. Bu turnuva hem Türkiye açısından hem Sivas güreşi açısından çok önemli. Avrupa'dan büyük başarıyla döndü güreş milli takımı. Bütün hedef şimdi dünya şampiyonası. Bu hazırlıkların hepsi dünya şampiyonası için. Gidecek sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Turnuvanın Sivas'a katkılarının büyük olacağının altını çizen Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise “Başbakanlık Turnuvası'nın hem serbeste büyük erkeklerde Sivas’ta yapılıyor olmasının çok büyük katkısı vardır. Bu büyük değerlerin ekonomik katkısı da vardır." dedi.

Turnuvaya Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Gençlik Spor İl Müdürü Salim Kılıç ile çok sayıda güreşsever izleyici olarak katıldı. Turnuvada yarın final müsabakaları yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER