ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 11:42

Başbakan’ın takımı Türkiye şampiyonu oldu


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da futbol oynadığı İETT futbol takımı, Corporate Games oyunlarında 2. kez Türkiye şampiyonu oldu.

Her yıl geleneksel olarak dünyanın 20 ülkesinde düzenlenen Corporate Games oyunları, bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsü spor tesislerinde gerçekleştirildi. Binlerce şirket çalışanını bir araya getiren İETT futbol takımı, 7’li futbol dalında bütün rakiplerini yenerek 2. kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Corporate Gemes 2013’te de Türkiye Şampiyonu olan İETT, 2014 yılında İngiltere’nin Liverpool şehrinde yapılacak uluslararası turnuvada Türkiye’yi temsil edecek. Üst üste iki kez şampiyon olan takım, elde ettiği bu başarıyı 2014 yılının Haziran ayında İngiltere’nin Liverpool şehrinde yapılacak olan World Corporate Games’e (Corporate Games Dünya Kupası Oyunları) taşımaya hazırlanıyor.

Teknik direktörlüğünü Çetin Alper ve yardımcı hocalığını Nazmi Sevinç’in yaptığı İETT futbol takımı, 2012 yılında da bu turnuvaya katılmış, şampiyon olarak ülkemizi ve kurumumuzu temsilen Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası finallerine gitmeye hak kazanmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER