ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 16:16

Başbakan'a verdiği sözü tuttu


 Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonu Hayri Doğan Hozanlı, ocak ayında görüştüğü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği ''unvanını koruma'' sözünü İstanbul'da yapılan dünya gençler şampiyonasında tuttu.
    
Muay Thai Milli Takım antrenörlerinden Hakan Şahade ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u ziyaret eden Hozanlı, verdiği sözü tutarak unvanını koruduğu için mutlu olduğunu belirtti. Hozanlı, verdiği desteklerden dolayı Başbakan Erdoğan ile Vali Coş'a teşekkür etti.
    
Coş da bu tarz başarılarla Adana'nın adının duyurulduğunu belirterek, kentteki sporculara her zaman destek olduklarını söyledi.
    
Vali Coş, Hozanlı ve antrenörü Şahade ile beraberlerinde gelen diğer başarılı sporculara çeşitli hediyeler verdi. Hozanlı da Coş'a muay thai sporunda kullanılan eldiven hediye etti.
    
Antrenör Şahade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hozanlı'nın ocak ayında ziyaret ettiği Erdoğan'a unvanını koruma sözü verdiğini hatırlatarak, bu sözü tutmak için çok çalıştıklarını söyledi.
    
İstanbul'da 13-17 Mart tarihlerinde yapılan Dünya Muay Thai Çocuklar ve Gençler Şampiyonası'nda verilen sözü tutmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Şahade, başarıları artırarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER