ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:22

'Başarıda ekip çalışması, birliktelik ve motivasyon son derece önemli'

Başarıda ekip çalışması, birliktelik ve motivasyon son derece önemli


Hollanda'nın Deventer şehrinde, organize edilen ''Girişimciler için fırsatlar riskler ve motivasyon'' başlıklı programında konuşan Ertuğrul Sağlam başarıda ekip çalışmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

HOGIAF'ın alt derneği olan VOTIAD ve GİAD işbirliği ile düzenlenen panelde konuşan Ertuğrul Sağlam, Hollandalı Türkler ile tecrübelerini paylaştıklarını söyledi. Ertuğrul Sağlam, Hollanda'da daha önce AZ Alkmaar ve Twente maçları dolayısıyla bulunduğunu, bu ziyaretinin daha çok yeni genç girişimcilere yönelik motivasyon konusunda bilgiler paylaşmak için Hollanda'ya geldiğini söyledi.

Hollanda'da son derece aktif ve dinamik bir genç girişimci gördüğünü belirten Ertuğrul Sağlam, VOTİAD ve GİAD isimli genç işadamları derneğinin saygıdeğer işadamları ile birlikte olduklarını da belirterek, şunları söyledi:

"Benim konum konferansta motivasyondu. O yüzden, futbol antrenörlüğü dönemimizdeki çalıştığımız takımlarda ki, tecrübelerimizi, başarıya giden yolda motivasyonun önemini, Deventer şehrindeki Türk vatandaşlarımız ile paylaşmaya çalıştık. Eğer ufakta olsa onlara ilerleyen dönemlerde katkı sağlayacak, bilgilerimiz ulaştı ise tabii ki mutlu oluruz. Güzel keyifli bir ortamdı. Bizi davet eden genç girişimcilere teşekkür ediyorum. İnşallah Hollanda'da iki gün daha kalıp buradaki maçları izleyip birazda iş yapmak istiyoruz."

İBRAHİM YAZICI TÜRK FUTBOLUNUN TARİHİNİ DEĞİŞTİREN İSİMDİ

Bursaspor'un vefat eden merhum başkanı İbrahim Yazıcı ile ilgili olarak, çok üzüldüğünü ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Sayın İbrahim Yazıcı Türk futbolu için çok önemli bir isimdi. Türk futbol tarihini değiştiren bir isimdi." diyerek, sözlerine şöyle devam etit:

"Bursaspor'un ortaya çıkan başarılarında baş aktördü. Başarının gerçek mimarı idi. Dolayısıyla hem Türk futbolu, hem Bursa camiası kendisini çok özleyecek. Onun Türk futboluna kattığı değerleri korumak lazım. Özellikle Bursaspor olarak takımı getirdiği noktadan, aşağı düşürmeden daha yukarılara çıkarmak lazım ki o da yattığı yerde rahat etsin. Ben tabii Bursaspor'daki 4 yıllık dönemde onunla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ve mekanı cennet olsun dualarımız onunla."

YENİ SEZON BAŞLAMADAN KARARIMIZI VERECEĞİZ

Geleceğe yönelik futbol antrenörlüğü konusunda da açıklamada bulunan başarılı teknik direktör Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi:

"Sezon başlamadan önce kendimiz için, Türk futbolu için en hayırlı kararı vermeye çalışacağız. İlla ki şu takım olsun diye şahsen bir beklentim yok. Ama hedefe oynayacak bizim çıtamızı daha yukarılara taşıyabileceğimiz iyi bir kulüp olur ise tabii ki bizimde işimiz kolaylaşacak. Cenab-ı Allah hakkımızda hangisi hayırlı ise onu nasip etsin. Allah hakkımızda bir karar verdirtir inancını taşımaktayım."

Hollandalı Türklerin Ertuğrul Sağlam'ın ''Girişimciler için fırsatlar riskler ve motivasyon'' konferansı sonrasında büyük ilgi gösterdiler. Kendisi ile resim çektirdiler.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER