ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:14

Barrichello Kapadokya'ya hayran kaldı

Barrichello Kapadokyaya hayran kaldı

Dünyaca ünlü Formula 1 pilotu Barrichello Kapadokya'ya hayran kaldı.


Brezilyalı Formula 1 pilotu Rubens Barrichello, sıcak hava balonu ile Aşk Vadisi, Güllüdere, Çavuşin, Paşabağ ve Devrent Vadisi'ni havadan izledi, cep telefonu ile Kapadokya manzarasının fotoğraflarını çekti.

İki günlük Kapadokya turu kapsamında, konakladığı otelde bir süre dinlenen Formula 1 pilotu Rubens Barrichello ve beraberinde gelen 3 çocukluk arkadaşı, rehber eşliğinde Göreme, Ürgüp, Zelve, Çavuşin, Uçhisar ve Avanos'daki tarihi ve turistik merkezler ile Özkonak beldesinde bulunan yeraltı şehrini gezdi. Yeraltı şehrini çok ilginç ve harika olarak niteleyen Barrichello, rehberden ayrıntılı bilgi aldı. Akşam saatlerinde ise günbatımının seyredilebileceği en önemli mekanlar arasında yer alan Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde Kızılçukur Vadisine güneşin batışını seyretti. Rubens Barrichello, daha sonra Ürgüp ilçesine geçerek 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil edilen Kayakapı Mahallesi'ni gezdi. İlk Hıristiyanların yaşadığı Göreme Milli Parkı sınırları içinde yer alan ve restorasyon çalışmaları sonrasında turizme kazandırılan Kayakapı'da bulunan Kayakapı Premium Otel'de Yakup Dinler, Barrichello onuruna akşam yemeği verdi. Konuklara ana yemek olarak ise Pekmez soslu Kuzu Tandır ikram edildi.

"KAPADOKYA'YI GEZ AMA BALONA BİNME"

Brezilyalı Formula 1 pilotu Rubens Barrichello, bu sabah saatlerinde ise Royal Balloon tarafından kendisine özel tahsis edilen sıcak hava balonu ile yaklaşık 1 saat boyunca Aşk Vadisi, Güllüdere, Çavuşin, Paşabağ ve Devrent Vadisi'ni havadan izledi. Balondan cep telefonu ile Kapadokya manzarasının fotoğraflarını çekti. Üç yıl önce İstanbul'da yapılan yarış sonrasında özel uçakla 3 saatliğine geldiği Kapadokya'da Kaymaklı yeraltışehrini gezdiğini, hayran kaldığını ve ilk fırsatta yeniden gelemeyi planladığını ifade eden Barrichello, " Bu plan için fırsat çıktığında 3 çocukluk arkadaşımla buraya gedik. 2 gün Antalya'da kaldıktan sonra dün Kapadokya'ya geldik. Dün bölge turu yaptık. Çok muhteşem ve ilginç bir bölge. Bir kısmı Kapadokya'da çekilen Salva Jorge dizisi nedeniyle Kapadokya'ya, Brezilyalılar gelmek istiyor. Bölge turları ile ilgili fotoğrafları instagram hesabımda yayımladım. Yayınladıktan sonra 'Bölgeyi gez ama balona binme' yorumları yapıldı. Ben bu yorumlara katılmıyorum. Balonun güvenli olduğunu düşünüyorum. O yüzden bineceğim dedim ve bindim. Muhteşem bir tur oldu. Gökyüzünden Kapadokya harika görünüyor. Ayrıca takım arkadaşım olan Michael Schumacher'e de bölgeyi ve balon turunu önereceğim" dedi.

 

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER