ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 21:12

Barcelona, yeni teknik direktörü Tata'yı basına tanıttı

Barcelona, yeni teknik direktörü Tatayı basına tanıttı

Tata: "Barcelona'da olmak bir ayrıcalık. Bir yıl önce böyle bir şeyi düşünemezdim bile''


İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) kulübü Barcelona,  gelecek 2 sezonluğuna anlaştığı ''Tata'' lakaplı Arjantinli Gerardo Martino'yu  basına tanıttı. 
 
Barcelona'da sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılan Tito  Vilanova'dan boşalan koltuğa oturacak Martino, dün Barcelona'ya geldi, bugün de  basının karşısına çıktı. Nou Camp Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında  konuşan Martino, ''Bana gösterilen güvenden çok memnunum. Barcelona'da olmak bir  ayrıcalık. Bir yıl önce böyle bir şeyi düşünemezdim bile'' dedi. 
 
Tarihi olan bir takımı yönetmenin onur verici olduğunu dile getiren  Martino, "Benim buraya gelmemi sağlayan futbol zihniyetini devam ettirmeye  geldim. Futbolcularla en kısa zamanda tanışıp, antrenmanlara başlamak için  sabırsızlanıyorum'' diye konuştu. 
 
Bir gazetecinin, ''İlk yapacağınız şey ne olacak?'' sorusuna da  Martino, ''İlk olarak kazanma açlığının devamlılığını sağlamam gerekir. Bunu  gerçekleştirdiğim zaman, önümüzde çok iyi yıllar olacak. İkincisi de takımı iyi  bir şekilde organize edebilmek için en hızlı şekilde tanışmaya başlamak olacak''  cevabını verdi. 
 
İspanyol basınında son dönemlerde en büyük merak konusu olan Neymar ve  Messi'nin birlikte oynayamayacağına ilişkin yorumları da değerlendiren Arjantinli  teknik adam, ''Neymar ve Messi'nin birlikte oynayamayacaklarını aklıma bile  gelmedi. Eğer böyle bir şey olursa bu, teknik direktörün açığı olacaktır''  yorumunda bulundu. 
 
Martino, çok mükemmel futbolculara sahip olduğunu ve Barcelona  Kulübü'nün anlamının, formasının ve önlerindeki şampiyonaların, motive olmak için  yeterli olacağını söyledi. 
 
"Transfer ihtiyacımız yok" 
 
Barcelona'nın mevcut kadrosundan memnun olduğunu, transfer ihtiyacı  görmediğini kaydeden 50 yaşındaki teknik adam, ''Barcelona mükemmel bir yere  gelse de her takımın kendini iyileştirmesi gereken bir noktası vardır. Özellikle  kazanma arzusunu en üst düzeyde tutmak zorundayız'' ifadelerini kullandı. 
 
Martino ayrıca, sağlık sorunlarını aşması için ''güçlü olması''  temennisinde bulunduğu Tito Vilanova ile konuştuğunu ve Katalan teknik adamın  kendisine iyi dileklerde bulunduğunu dile getirdi. 
 
Barcelona Futbol Şube Müdürü Andoni Zubizarreta da ''Futbol evrensel  bir oyun ve Barcelona bir stil yarattı. Barça'nın futbol stili tartışılmaz,  sadece geliştirilir. Tata, kendi oyun stilini katarak, dinlemek ve öğrenmek  istiyordu. Dünyanın en iyi kulüplerinden birinde teknik direktörlük yapma  teklifini kabul ettiği için Tata'ya teşekkür ediyorum. Hoş geldin, bizi büyük  hedefler bekliyor ama eminim ki hepsinin üstesinden geleceğiz'' dedi. 
 
Öte yandan az sayıda da olsa, Tata'nın son çalıştırdığı Arjantin'in  Newell's Old Boys takımından bir grup taraftarın Tata'ya Barcelona'da eşlik  etmesi ilgi çekti. Newell's Old Boys taraftarları, gerek Barcelona havaalanında  gerekse kulüp tesislerinin girişinde bekleyip, Tata için tezahürat yaptı. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER