ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 13:11

Barcelona Başkanı Rosell


Barcelona Başkanı Sandro Rosell, Pep Guardiola'nın kulüp tarihindeki en iyi teknik adam olduğunu ve kapılarının ona her zaman açık olduğunu söyledi.

Katar'ın haftalık spor dergisi "Doha Stadium Plus"a konuşan Rosell, Barcelona'nın gündemine ilişkin birçok konuda çeşitli açıklamalarda bulundu.
Barcelona Teknik Direktörü "Tata" lakaplı Gerardo Martino'dan memnun olduğunu belirten Rosell, "O, son derece cesur ve futbol hakkında fazlaca bilgiye sahip birisi. Zaten gösterdiği başarıyla doğru tercih yaptığımızı kanıtladı" şeklinde konuştu.
Bir dönem Barcelona'yı da çalıştıran Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola'yı da öven Rosell, "Kulüp tarihimizin en iyi teknik direktörü Guardiola'ydı. Barcelona'nın kapısı, ona her zaman açık" ifadesini kullandı.

- "Altın Top, Messi'ye gitmeli"

Kulübün yıldız oyuncuları Lionel Messi ve Andres Iniesta'nın takımdan ayrılacağı iddiasının doğruyu yansıtmadığını ve Arjantinli oyuncunun FIFA Altın Top Ödülü'nü kazanması gerektiğini belirten Rosell, "Geçen sezon oyuncuların gösterdiği performansa göre oy verilecekse, şüphesiz Messi iyisi. Son 4 ödülü üst üste kazandığı için insanlar artık yeni yüzler görmek istiyor. Bence ödül, bu yıl da Messi'ye gitmeli" değerlendirmesinde bulundu.
Rosell, Avrupa'nın önemli liglerinin 16 takımdan oluşması ve Şampiyonlar Ligi'ne katılacak takımların iki katına çıkarılması gerektiğini savunarak, "Bu sayede Şampiyonlar Ligi'nde hafta sonu maçları da yapılabilir. Bu benim hayalim ama tabii karmaşık bir durum" şeklinde görüş belirtti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER