ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 23:27

Banvit, deplasmanda Royal Halı Gaziantep'i yendi


Beko Basketbol Ligi'nde Banvit, deplasmanda Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni 83-73 yendi.
     Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden Mutlu'nun 3 sayılık atışıyla başlayan ilk periyotta konuk takım, Dusan ve Davis ile etkili olmaya çalıştı. Oyunda etkili olan Banvit, ilk çeyreği 26-18 önde bitirdi.
     İkinci periyotta da mücadelede üstünlüğünü sürdüren Banvit, Lucas ve Meija'nın sayılarıyla aradaki farkı açtı. Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden Dorsey ve Collins'in çabaları aradaki farkı kapatmaya yetmeyince Banvit, soyunma odasına 50-32 önde gitti.
     Üçüncü periyotta tutuk bir mücadele sergileyen Banvit'in aksine Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mutlu ve Dorsey'in etkili oyunuyla üst üste sayı buldu. Aradaki farkı 8 sayıya kadar düşüren Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, üçüncü periyotu 67-59 geride tamamladı.
     Son periyotta oyundaki üstünlüğünü tekrar ele geçiren Banvit, aradaki farkı açarak karşılaşmanın bitimine 5 dakika kala 78-66 öne geçti. Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin kalan dakikalardaki mücadelesi sonuç vermeyince karşılaşma 83-73 Banvit'in üstünlüğüyle sona erdi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER