ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:50

Balotelli'den 'mafya' açıklaması!

Balotelliden mafya açıklaması!

İtalyan futbolcu Mario Balotelli, mafya ile mücadelede kahraman gösterilmesine kızarak, hıncını basından çıkardı.


Balotelli, Twitter hesabından, "Ben mi Camorra'ya karşı sembol olacağım" sözlerini de yazarak İtalya'da yeni bir polemiğin başlangıcı oldu.

İtalya Milli Takımı'nın, 2014 Brezilya Dünya Kupası'nda Ermenistan ile oynayacağı eleme maçı için organize suç örgütü Camorra'ya yakınlığı ile bilinen Napoli'deki Quarto Stadı'nı seçmesi tartışmalara yol açtı. İtalyan medyası, maç için bu stadın seçilmesini, "Mario Balotelli mafyaya karşı" başlıkları ile duyurmasını içerleyen Balotelli, havaalanında kendisine uzatılan mikrofonları yere atarak protesto etti. Basından Camorra'ya karşı sembol gösterilmemesini isteyen Balotelli, mafya için başka kahramanlar bulmasını tavsiye etti.

İtalya'daki gazeteler ise Balotelli'nin Camorra ile ilişkisinin eskilere dayandığını iddia etti. İtalyan milli oyuncunun 2010 yılında Manchester City forması giydiği dönemde Napoli'deki bir mafya mahallesini ziyaret ederek, bazı suç örgütü kişilerle sohbet ettiğini hatırlatan gazeteler, o dönemde bu futbolcunun ziyareti inkar etse bile polis kayıtlarında bulunduğunu yazdı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER