ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 13:54

Bakan Kılıç: "Yeni Messi bizim Salih olabilir"

Bakan Kılıç: "Yeni Messi bizim Salih olabilir"


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, önümüzdeki hafta Türkiye’de 7 şehirde başlayacak U20 Dünya Kupası’nın yeni yıldızları dünyaya tanıtacağını söyledi. Kupada yeni Messi ve Ronaldo'ların yeşil sahalarda olacağını dile getiren Bakan Kılıç, “Belki bizim Salih bu isimlerden bir tanesi olacak.” dedi.

Bakan Suat Kılıç, spor tesisi açılışları ve protokollere katılmak üzere Bursa’ya geldi. Program kapsamında önce Bursa Valisi Şahabettin Harput’u ziyaret eden Bakan Kılıç, valilik girişinde sporcular tarafından karşılandı. Burada engelli sporcularla sohbet eden Kılıç, valiliğe giderken kendisine eşlik eden bisikletli sporcularla görüştü, kendisine verilen Türk bayrağını öpüp kabul etti.

Bakan Kılıç, daha sonra valilikte Atıcılar Mahallesi’ndeki 200 yatak kapasiteli sporcu kampı eğitim merkezinin protokol törenine katıldı. Bakan Kılıç, imza töreninde yaptığı konuşmada bir spor kenti olan Bursa’nın aynı zamanda olimpiyatlara sporcu hazırlama merkezi haline geldiğini ifade etti. Bursa’da yapılan ve yapılacak projelerden bahseden Kılıç, kente kazandıracakları açık atletizm pistinin Osmangazi Belediyesi’nin de desteğiyle kapalı olarak inşasına karar verdiklerini anlattı.

Bursa'nın 2014 yılı itibariyle olimpiyat kenti olacağını ifade eden Bakan Kılıç, yaptığı açıklamada, "Bursa’nın olimpiyat kentine dönüşmesi konusunda başbakanımızın tavizsiz bir desteği var. Başbakanımızın bu desteğine bir kere de ben teşekkür ederim. Bütün milletvekillerimiz bu sürecin takipçisi. 2012-2013 dönemine planladığımız ve KDV hariç maliyeti 180 milyon liradır. Yerelden yapılanlar ayrı. Bütün spor yatırımlarını bir araya getirirsek, Bursa doğal olarak spor alanındaki vizyonunu oturtmuş olacak." dedi.

Bursa’nın U20 Dünya Futbol Şampiyonası konusunda henüz hazır olmadığını dile getiren Bakan Kılıç, herkesin bu organizasyona destek vermesini istedi. 4 ülkenin milli takımlarının maçlarını Bursa’da oynayacağına işaret eden Kılıç, şöyle devam etti:

“Bu büyük bir heyecan. Bu büyük heyecanı sizler sahiplerseniz büyük olacak. Grup maçlarına Bursalıların ilgisi tribünleri doldurduğu zaman Bursa spor kenti kimliğini kazanmış olacak. Messi’nin futbol kariyerinin keşfedildiği yer U20 turnuvasıdır. Yeni Messi'lerin Ronaldo'ların çıkacağı yerdir. Belki bizim Salih bu isimlerden bir tanesi olacak. Olaya verdiğimiz önemi anlayabiliriz. Milli takım oyuncusu olmasına rağmen U20 kategorisindeki maçlarda da vazifesini yerine getirecek.”

Bakan Kılıç, konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortak yapılacak 200 yatak kapasiteli sporcu kampı eğitim merkezinin Bursa’ya hayırlı olmasını diledi.

Bakan Suat Kılıç valilikteki programının ardından Kapalı Çarşı’da esnafları ziyaret etti. Esnafların ilgi gösterdiği ziyarette dükkanlara girip sohbet etti. İskender kebabının ve Bursa şeftalisinin tadına baktı. Yolda denk gelen çaycıdan bir bardak çay içen Bakan Kılıç, çaycıya harçlık verdi. Ardından Kozahan’a uğrayan Bakan Kılıç, yürüyerek AK Parti il başkanlığına geçti. Bakan Kılıç’ın AK Parti il başkanlığındaki görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER