ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 12:58

Bakan Kılıç, Soçi Kış Olimpiyatları'nı değerlendirdi


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'nın ardından yaptığı değerlendirmede, Türkiye için gelecek adına umut vadeden bir olimpiyat süreci yaşandığını belirtti.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, son yıllarda her alanda büyük hedeflerin ülkesi haline gelen Türkiye'nin hayal kurmaktan öte hedefler koyduğunu ve bu hedefleri hayata geçirmek adına sistemli ve emin adımlar attığını ifade ederek, spor alanında da artık nispi değil büyük başarılara ulaşılması gerektiğini vurguladı.

Kılıç, Kış Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden ilk Türk kadın sporcu Kelime Çetinkaya'nın, Soçi ile birlikte üst üste 4. kez olimpiyatlara katılma başarısını gösterdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:
"2002 Salt Lake City, 2006 Torino ve 2010 Vancouver'da da ülkemizi temsil eden Çetinkaya'nın, bu istikrarlı performansının, arkadan gelecek genç sporcularımız için önemli bir örnek olacağı kanaatindeyim. Aynı şekilde kayaklı koşu dalında yarışan diğer sporcumuz Sabahattin Oglago ise 4. olimpiyat oyunları deneyimini Rusya'da yaşayarak ülkemizi başarıyla temsil etti. Alp disiplininde mücadele eden Tuğba Kocaağa ise Vancouver 2010'daki performansına nazaran daha başarılı bir görüntü sergiledi. Milli takım kafilemizde yer alan sporcularımızdan Alper Uçar-Alisa Agafonova çifti ile Emre Şimşek ise ilk olimpiyat deneyimlerini yaşadı."

"Başarıları yeterli görmüyoruz"

Alınan sonuçlar ne olursa olsun Kış Olimpiyatları'na katılan ve var güçleriyle mücadele eden tüm sporcuları tebrik eden Kılıç, Türkiye adına elde edilen sonuçları yeterli görmediklerini vurguladı.
Türkiye'nin spor alanında da nispi değil büyük başarılara ulaşması gerektiğini belirten Kılıç, değerlendirmesini şöyle tamamladı:
"Bunu gerçekleştirmek adına, Bakanlık olarak yetenekli gençlerimizi keşfedecek ve onlara ihtiyaç duydukları kusursuz eğitimi verecek tüm yatırımları gerçekleştirmek hedefiyle, adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz. Umuyoruz ki bu sistemli çalışmanın meyvesini gelecek yıllarda gerçekleşecek prestijli organizasyonlarda daha büyük başarılar elde ederek toplayacağız."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER