ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 18:22

Bakan Kılıç kaymakam adaylarıyla buluştu


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kaymakam adaylarına, gittikleri yerde devletin temsilcileri olacaklarını hatırlatarak, "Sicil puanlarından daha önemli olan, vatandaşın gönlüne girmektir" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Kılıç, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı'nda 99. dönem kaymakam adaylarıyla buluştu. Kılıç, genç kaymakam adaylarına tavsiyelerde bulundu.
Kılıç, kaymakam adaylarına gittikleri yerde devletin temsilcileri olacaklarını hatırlatarak, "Sicil puanlarından daha önemli olan vatandaşın gönlüne girmektir. Sizlere verilecek makam gücü sizin değildir. Vatandaşla kuracağınız ilişkide samimi olmalısınız. Siz eğer işinize, ilişkilerinize samimiyet katmazsanız o koltuk gidince size olan saygı da gider. Emir vererek yaptırdığınız iş belirli bir yere kadar devam eder. Gönüllere girerek yaparsanız her zaman devam eder. Yaptığınız hizmetlerle vatandaşın gönlüne girmeyi şiar edineceksiniz" ifadelerini kullandı.
İnsanlarla doğru diyaloğun, doğrudan temastan geçtiğini belirten Kılıç, şunları kaydetti:
"Siyasette ve hayatta edindiğim en önemli tecrübelerimden biri bu. İnsanlarla doğrudan temas kuramazsanız doğru diyalog da kuramıyorsunuz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısının sırrı da doğrudan teması kurabilmesinde yatıyor. Göreve başlar başlamaz vatandaşla bire bir temasa geçin."
Kamu düzenini korumanın önemini vurgulayan Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
"Kişi ve devlet haklarını korumak, kamu düzeni içindir. Gittiğiniz yerlerde devletin temsilcileri olacaksınız. Devletin projelerinin takipçisi ve uygulayıcısı sizler olacaksınız. Bu açıdan bürokrasinin doğru işlemesi devletin doğru işlemesi demektir. Buna çok ama çok dikkat edin."
Kılıç, konuşmasının ardından kaymakam adaylarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER