ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:14

Bakan Kılıç, İstanbul-2020 için Lozan'a gidiyor


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2020 Olimpiyat Oyunları'na İstanbul'un adaylığı konusunda, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) yetkilileriyle görüşmek üzere, yarın İsviçre'nin Lozan kentine gidecek.
    
Bakan Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, TMOK Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ile birlikte Lozan'a gidecek.
    
Kılıç ile beraberindekilerin, burada Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge ile görüşeceği, görüşmede İstanbul'un adaylık sürecinin yanı sıra, güreşin 2020 Olimpiyatları'nın ana spor dalları arasından çıkarılması konusunun gündeme getirileceği kaydedildi.
    
Görüşmede ayrıca adaylık sürecinde gelinen noktayı ve yapılacak çalışmaları aktaracak olan heyetin, Rogge'dan izlenmesi gereken yol haritası konusunda bilgi alacağı ve adaylık süreci boyunca da IOC ile sıcak temas içinde bulunulacağı belirtildi.
    
Bakan Kılıç ve beraberindekilerin yarın THY'ye ait uçakla saat 13.00'te Ankara'dan İstanbul aktarmalı olarak Lozan'a hareket edeceği ve 20 Şubat Çarşamba günü yapılacak görüşmelerin ardından aynı gün Türkiye'ye döneceği bildirildi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER