ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2014 Salı 16:14

Bakan Kılıç başarılı sporcuları kutladı

Bakan Kılıç başarılı sporcuları kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sporcuları kutladı.


Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Slovakya'da düzenlenen Masa Tenisi Şampiyonası, Romanya'da düzenlenen Avrupa Süpermoto Şampiyonası ve Yunanistan'da düzenlenen Hellas International Series Badminton Turnuvası'nda'nda dereceye giren sporcuları kutladı.

Kılıç, yayımladığı kutlama mesajında, Romanya, Yunanistan ve Slovakya'dan gelen madalya haberlerinin Türk sporunun geleceği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Milli sporcuların uluslararası spor organizasyonlarında hem bireysel hem de takım sporlarında aldığı başarılı sonuçların çok önemli olduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Bugün gerek Romanya'da gerçekleşen Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda kazandığımız derecelerin haberleri, gerek Slovakya'dan gelen Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımımızın 10 madalya kazanması, gerekse de Yunanistan'da gerçekleştirilen tenis şampiyonasında bayanlar çiftlerde gelen şampiyonluk ve toplamda kazanılan 5 madalya, millet olarak zor günler yaşadığımız bu süreçte bir nebze de olsa bizleri mutlu etti. Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden farklı branşlarda kazandığımız uluslararası başarılar, ülkemizin sportif geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Türkiye'nin 'marka bir spor ülkesi olması' yolunda attığımız adımların sonuçlarını görmek memnuniyet verici. Sporcularımız başta olmak üzere bu başarılarda emeği geçen herkesi tüm kalbimle tebrik ediyor, gelecekte çok daha büyük başarıları kazanmalarını canı gönülden temenni ediyorum."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER