ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 16:55

Bakan Çelik: "Cüneyt Çakır güzel maç yönetti"

Bakan Çelik: "Cüneyt Çakır güzel maç yönetti"


Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanşındaki Manchester United - Real Madrid karşılaşmasındaki yönetimiyle İngiliz basınının eleştirilerine maruz kalan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’a bir destek de hükümetten geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Dün akşam Cüneyt Çakır, güzel maç yönetti. Olması gerekeni yaptı, olması gerekeni yapınca bir taraf üzülüyor, diğer taraf seviniyor. Bence İngilizlerin değerlendirmeleri fevri ve hissi.” dedi.

Baba ocağı Bursa’da, Eski AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Bayram Yıldız’ın cenaze törenine katılan Bakan Çelik, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bakanlık Müsteşarı Fatih Acar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’la birlikte Yıldız’ın evine taziye ziyaretinde bulundu.

Emir Sultan Mahallesi’ndeki evden çıkan Bakan Çelik, yürüyüş boyunca vatandaşlarla selamlaştı. Ardından Vali Harput, yol boyunca vatandaşlarca sohbet etti. Taziye evine de uğrayan Bakan Çelik, gazetecilerin “Hakem Cüneyt Çakır, İngilizlerin hedefine oturdu, dünkü yönetimi nasıldı?’ sorusunu cevaplandırdı.

Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester United-Real Madrid maçının 56. dakikasında Nani'nin gördüğü kırmızı kartta hakem Çakır’ın haklı olduğunu anlatan Bakan Çelik, “Spor yorumcusu değilim ama dün akşam Cüneyt Çakır’ı başarılı buldum. Kırmızı kartla ilgili olaya baktığınız zaman neredeyse futbolcunun göğsüne tekmeyi vuracak düzeyde ayağını kaldırdığını ve isabet ettiğini hep beraber gördük. Herhalde olması gerekeni yaptı. Olması gerekeni yapınca bir tarafın işine gelir, bir tarafın gelmez. Ben çok fevri değerlendirme, hissi bir değerlendirme olarak alıyorum. Ben akşam Cüneyt Çakır’ı başarılı buldum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER