ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 19:02

Aziziye Lisesi’nde gol-bol turnuvası düzenlendi

Aziziye Lisesinde gol-bol turnuvası düzenlendi


 Erzurum Özel Aziziye Lisesi tarafından engellilere yönelik gol-bol turnuvası düzenlendi. Aziziye Lisesi spor salonunda yapılan turnuvaya Erzurum Görme Engelliler Okulu ve Atatürk Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri katıldı.

Turnuva erkekler kategorisinde Erzurum Görme Engelliler Okulu öğrencileri, Atatürk Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu öğrencilerini yenerken Futsal karşılaşmasında da üniversiteli gençler maçı kazandı. Bayanlar kategorisinde de yine Görme Engelliler Okulu öğrencileri yarışmayı kazandı.

Görme Engelliler Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Yıldırım Güçlü ve BESYO öğretim görevlilerinden Ahmet Şirinkan bu anlamlı günde Aziziye Lisesi'nin bu etkinliğinden memnun olduklarını ifade etti.

Özel Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdür Kemal Küçükkaya ise ilk kez böyle bir etkinlikle karşılaştığını ve çok mutlu olduğunu söyledi. Küçükkaya gençlerin aslında çok başarılı olduklarını ve asıl sağlam olan insanların bu gençlerin önünde engel olduğunu ifade etti.

Turnuva sonunda katılımcılara okul tarafından hediyeler verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER