ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 11:59

Aziz Yıldırım'dan Türk Böbrek Vakfı'na bağış

Aziz Yıldırımdan Türk Böbrek Vakfına bağış


 Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın eşi ve Türk Böbrek Vakfı Mütevelli heyeti üyesi Selda Topal'ın Türk Böbrek Vakfı'nda diyaliz tedavisi gören hasta çocuklar için vakıf denetiminde hazırladığı yeni şiir kitabı "İsimsiz” büyük ilgi gördü.

TBV’nin Mütevelli heyeti üyesi olan Selda Topal, tüm haklarını vakfa devrettiği kitabının satışı ile bizzat ilgileniyor. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı ziyaret eden Selda Topal, şiir kitabını hediye ederken, böbrek hastalarının yaşadığı sorunları da anlattı.

Aziz Yıldırım ise; bu anlamlı kampanya ve Topal’ın çabalarını büyük bir takdirle karşıladığını belirterek, "Bir diyaliz makinası karşılığı ne kadar kitap alabiliyorsam alıyorum." diyerek desteğini ortaya koydu.

Aldığı kitapları Türkiye genelindeki altyapı okullarına göndereceğini belirten Yıldırım, Selda Topal’ı herkese örnek olması gereken çabalarından dolayı kutladı.

Yıldırım’ın ardından Teknik Direktör Aykut Kocaman ile bir araya gelen Selda Topal, bir sevinç de burada yaşadı. Topal’ın, Türk Böbrek Vakfı için yaptığı çalışmaları büyük bir dikkatle dinleyen teknik adam, Fenerbahçeli futbolcuları da organize ederek bir diyaliz makinası alacaklarının sözünü verdi.

KİTABINI EŞİ VE OĞLUNA İTHAF ETTİ

Bir çok vakfın sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışan Selda Topal'ın küçük yaştan beri yazdığı şiirlerin 106 tanesinden oluşturduğu 3. kitabı "İsimsiz"de yer alan bütün şiirlerinin başlığının olmaması ve düz bir yazı şeklinde okunması kitabın en önemli özelliği olarak dikkat çekiyor.

Oğlu Mehmethan Topal'ın doğduğu gün olan 2 Aralık'ta "en büyük hayalim" dediği "İsimsiz"i yayınlayan Selda Topal, şiir kitabını eşi Mehmet Topal ve oğlu Mehmethan Topal'a ithaf etmişti.

TÜRKİYE'DE 20.000'E YAKIN BÖBREK BEKLEYEN HASTA MEVCUT

1985 yılında İstanbul Yeşilyurt Lions Kulübü öncülüğünde kurulan Türk Böbrek Vakfı, toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Umut olma ve bilinçlendirme yolunda farklı projelere imza atan sivil toplum örgütü Türk Böbrek Vakfı'nın yetkilileri, Türkiye'de 19.448 böbrek, 1.844 karaciğer ve 327 kalp bekleyen hasta olduğunu belirtiyorlar.

Selda Topal, kitap gelirleri ile 5 diyaliz makinası almayı hedefliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER