ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 17:24

Aziz Yıldırım’dan çağrı

Aziz Yıldırımdan çağrı

Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarları ’1 Milyon Üye’ projesine destek olmaya çağırdı.


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nin Kasım sayısında yayımlanan yazısında Karaman’da meydana gelen maden faciasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Emekçi kardeşlerimizin yaşamak zorunda kaldıkları acılar nedeniyle, acılarımız ve sorumluluklarımız o kadar büyük ki, aslında insan hayatının bu denli değersiz olduğu anlarda başka hiçbir şeyin öneminin kalmadığını düşünüyor ve tüm Türkiye’ye sabırlar diliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli bayramını da bu vesile ile O’nun yolunda yürümeye ant içmiş Tüm Fenerbahçeliler adına bir kez daha coşkuyla kutluyorum" dedi.

"ZAMAN, FENERBAHÇE ZAMANIDIR"

Kulübün geleceğine dair tarihi günler yaşadıklarını belirten Yıldırım, "Hep birlikte çoğulcu, demokratik ve bağımsız bir Dünya markası olan Fenerbahçe’nin temellerini atıyoruz. Artık zaman; demokrasi ve ekonomik bağımsızlık zamanıdır. Artık zaman; kendi kaderimizi kendimizin çizme zamanıdır. Ve en önemlisi zaman; Fenerbahçe zamanıdır. Bizler bu zamanı en iyi şekilde ve en önemlisi hep birlikte değerlendirmek zorundayız. Bu nedenle ’Hedef 1 Milyon Üye’ Projesi sadece bir hedef proje ya da ekonomik ve sosyal bir tasarı değil, Büyük Fenerbahçe’nin değiştirilemez yazgısıdır. Ve bu yazgı sizler tarafından yazılacak ve tüm Dünya tarafından okunup ezberlenecek ve sizin eseriniz olacaktır" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE’NİN BÜYÜKLÜĞÜ TARTIŞILMAZ"

Yıldırım, camia olarak birlik olmanın önemini vurgulayarak, "Zaman farklılıklarımızı, kızgınlıklarımızı, nefretlerimizi ve en önemlisi kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp bir olma zamanıdır. Bu projeyi eleştirenlerin ve engellemeye çalışanların kimler olduğuna bakıldığında, Fenerbahçe’nin ne kadar doğru yolda olduğu anlaşılacaktır. Ve bu projenin haklılığının en önemli delili; Fenerbahçe düşmanlarının gözlerindeki korkudur. Ve yine bu projeye destek vermeyenler bu korku dolu gözlerle aynı yere bakanlardır. Bu nedenlerle sizlerden önemli beklentim; bizi bölmek ve engellemek isteyenlere yol vermemenizdir. Herkesin bilmesi gereken husus; tribünde, statta, Derneklerimizde ve hatta kendi içimizde bizleri bizlerle durdurmak isteyenlere gerekli cevabı aynı kararlılıkla vereceğimizdir. Bırakın, bağımsız ve demokratik Fenerbahçe için yola çıkan Aziz Yıldırım ve Yönetimi eleştirilsin dursun. Bırakın, bu proje, kah hayal mahsulü kah para toplama projesi ilan edilsin. Varsın, birileri tarihi ve kişisel emelleri uğruna Kulübün geleceğini kendilerine muhtaç kılmaya uğraşsın. Bırakın, birileri tribünleri manipüle ederek, artık Fenerbahçe’de olamayanları, bugün ter ve emekleriyle burada olanların yerine koymaya kalkışsın. Ve birileri Siz Büyük Fenerbahçe Taraftarından tedirgin olsun. Siz inadına bir olun, bir milyon olun. Pişmanlıklarımızın yaptıklarımız değil, yapmadıklarımızdan olacağını da unutmayın. Bu projeyle yazgımıza ve geleceğimize sahip çıkın. Ve herkese öğretin ki; Fenerbahçe’nin büyüklüğü anlaşılmaz değil, tartışılmaz bir büyüklüktür" şeklinde konuştu.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER