ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 07:43

Aziz Yıldırım'a 45 gün ceza kapıda

Aziz Yıldırıma 45 gün ceza kapıda

Başkan Aziz Yıldırım’ın temsilci ve hakem raporlarına göre devre arası Tolga Özkalfa’ya “Tükürmüyorlar oyundan atıyorsunuz. Tükürüyorlar atmıyorsunuz. Elim iki yakanızda olacak” ifadelerini kullandığı öğrenildi.


Bursaspor maçının devre arasında hakemlere yönelik söylemleri nedeniyle gündeme gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Atılan karşılıklı gollerle berabere sona eren ilk yarının bitiminde soyunma odası koridoruna inen Yıldırım’ın, hakem Tolga Özkalfa’nın yarı sıra karşılaşmanın temsilsilci raporları doğrultusunda PFDK’ya gönderildiği bildirildi.

Hakem ve temsilci raporlarına göre sevki yapılan Aziz Yıldırım’ın hakeme karşı küfür ve hakaret içeren ifadeler kullanmadığı, ancak çok yüksek sesle, “Tükürmüyorlar oyundan atıyorsunuz. Tükürüyorlar atmıyorsunuz. Elim iki yakanızda olacak. Futbol Federasyonu gelsin sahip çıksın size” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Son derece sinirli olduğu gözlenen Fenerbahçe Kulübü başkanının araya giren bazı yöneticiler tarafından yatıştırılmaya çalışıldığı ve koridorlardan uzaklaştırıldığı kaydedildi. Yıldırım’ın Bursaspor genel menajeri tarafından gündeme getirilen ve bazı medya organlarında da yer alan “Sizim hakemliğinizi bitireceğim” şeklindeki tehdit içeren sözlerinin raporlarda yer almaması ise dikkat çekti.

45 GÜN CEZA KAPIDA

Disiplin Talimatı’nın “Hakem odası ve koridorların güvenliği” başlıklı 39. maddesine göre işlem göreceği belirtilen Aziz Yıldırım’a asgari 45 gün hak mahrumiyeti cezası gelmesinin kesin olduğu ileri sürüldü. Yıldırım’ın eylemi, talimatın 39. maddesinde yer alan, “Kulüp yöneticileri hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı harekette bulunmaları halinde 45 günden az ve 90 günden çok olmamak üzere; hakarette bulunmaları halinde ise 90 günden az 180 günden çok olmamak üzere hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır” hükmü çerçevesinde sportmenliğe aykırı hareket olarak değerlendirilirse 45, hakaret kapsamına alınırsa en az 90 gün ceza gelebilecek. Fenerbahçe başkanına ayrıca talimatta öngörülen 15 ile 75 bin lira arasında bir para cezası verilebilecek.

SEMIH’E KIZMIŞ!

Başkan Aziz Yıldırım’ın devre biterken Semih Şentürk’ün yerde kaldığı pozisyonun devam etmesine sinirlendiği ve hızını alamayarak koridorlara indiği bildirildi. Önce çevresindekilere “Bu faul verilmez mi? Adamı sedye ile taşıyorlar” diye dert yanan Yıldırım’ın, hakem Tolga Özkalfa’yı soyunda odalarının girişinde bekleyerek tepkisi ortaya koyduğu kaydedildi.

UEFA’DAN RET

Bate Borisov maçında saha dışından atılan ve oyunun bir süre durmasına neden olan deniz fişekleri sebebiyle UEFA’nın verdiği bir maç seyircisiz oynama cezasına itiraz eden Fenerbahçe, UEFA Tahkim Kurulu savunmasını dün yaptı. Sarı-lacivertli kulüp adına görüşmeye Şekir Mosturoğlu ile Deniz Tolga Aytöre katıldı. İki yönetici ellerindeki tüm belgeleri UEFA yetkililerine sundu. Ancak UEFA sarı-lacivertli kulübün itirazını geri çevirdi. Plzen maçı seyircisiz oynanacak.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER