ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 14:20

Aziz Yıldırım ve yöneticiler savunma için Cenevre'de

Aziz Yıldırım ve yöneticiler savunma için Cenevrede

UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerden oluşan heyet Cenevre'ye ulaştı.


Fenerbahçe yönetimi, yarın UEFA'da yapılacak duruşma için Cenevre'ye ulaştı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın da yer aldığı kafilede Deniz Tolga Aytöre, Şekip Mostudoğlu, Talat Yılmaz, Yasemin Merkil ve avukatlar da yer aldı. Yıldırım ve beraberindekiler, havalimanından kalacakları otele doğru hareket etti.

Fenerbahçe'nin duruşması yerel saat ile yarın sabah 08.30'da (Türkiye saati ile 09:30) yapılacak.

Aziz Yıldırım'ın oldukça rahat olduğu, sıkıntılı olmadığı da dikkatlerden kaçmadı.

Fenerbahçe sözlü savunma yapacak

Futbolda şike iddiaları nedeniyle UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe Kulübü, yarın duruşmalı toplantıda sözlü savunma yapacak.

Yazılı savunmasını ve itirazlarını daha önce kurula sunan sarı-lacivertli kulüp, Nyon'da gerçekleştirilecek toplantıda kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın da yer alacağı bir heyet ile temsil edilecek.

Fenerbahçe Kulübü'nü duruşmalı toplantıda Almanya'nın hukuk bürolarından Martens ile kulübün yönetim kurulu üyesi avukat Deniz Tolga Aytöre ve avukat Ayhan Çopuroğlu savunacak. Aziz Yıldırım'ın savunmasını ise kendisi ve Aytöre yapacak. Kulübün yönetim kurulu üyesi Şekip Mosturoğlu'nun savunmasını kendisi ve avukat Çopuroğlu, asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nun savunmasını ise avukat Ersan Şen verecek. Eski yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım'ı Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi avukat Yasemin Merçil, altyapı koordinatörü Cemil Turan'ı da avukat Abdullah Kaya temsil edecek.

UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler çerçevesinde, Fenerbahçe Kulübü'nü "doğrudan veya dolaylı olarak maç sonucuna etki edecek eylemde bulunduğu" gerekçesiyle, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, eski yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım ile altyapı koordinatörü Cemil Turan'ı ise disiplin ihlali işledikleri gerekçesiyle UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevk etmişti.

UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios'un sunduğu raporda, "Fenerbahçe'yi gelecek 2 sezon UEFA müsabakalarından men etmek, Aziz Yıldırım, Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan için hak mahrumiyeti" şeklinde ceza istemleri yer alıyordu.

Taraftarlardan protesto yürüyüşü

Fenerbahçeli taraftarlar, sarı-lacivertli kulübün yarın yapacağı savunma sırasında UEFA merkezinin bulunduğu Nyon kentinde protesto yürüyüşü yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden İsviçre'ye gidecek taraftarlar, Fenerbahçe'nin, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevkini protesto etmeyi planlıyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER