ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 18:40

Aziz Yıldırım: "Kulübe zarar vermeyene kadar özel hayata saygılıyım"

Aziz Yıldırım: "Kulübe zarar vermeyene kadar özel hayata saygılıyım"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Ersun Yanal hakkında çıkan haberlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez. Ne zamana kadar? O özel hayatlar, bu kulübe zarar vermeyene kadar." dedi.Başkan Aziz YIldırım, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Bu akşam statta Fenerbahçe, Beşiktaş ve Chelsea takımlarının yapacağı Soma yardım maçı öncesinde konuşan Aziz Yıldırım, şöyle devam etti: "Bugün önemli bir gün. Stadımızda Chelsea, Fenerbahçe ve Beşiktaş, Soma için yardım maçı yapacak. Taraftarlar birlikte oturacak. Bu Türkiye'de bir ilk olacak. Bu hadiseyle birlikte, 'Türkiye'de yöneticilerden dolayı taraftarlar bir araya gelmiyor' tezi de çökmüş olacak. Biz yöneticiler başkanlar nezdinde anlaşarak bu maçı organize etti. 20 binden fazla bilet satıldı. Kombine kartı olanlar maça giremeyecek. Bilet alarak maçlara girebilecekler. Yardım amaçlıdır bu. Soma'daki şehitlerimizi burada anmış olacağız. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum."

Aziz Yıldırım, bazı basın yayın organlarınta teknik direktör Ersun Yanal'ın özel hayatıyla ve başkan olarak kendisinin futbolcularıyla özel olarak yaptığı toplantıyla ilgili haberlerle ilgili de açıklamada bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün halka arz edilmiş bir şirket olduğun dile getiren Aziz Yıldırım, "Burası da şirket mantığıyla idare edilmektedir. Kulüpler artık halka arz edildip şirketlenmeyi yaptıktan beri denetlenmekte, bu denetlemelerde UEFA'da ve Federasyon'da belli kriterleri tutturmak zorundasınız. Eğer tutturamazsanız Avrupa'ya gidememe, Türkiye'de lisans alamama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Şimdi yeni sezon başlıyor. Gazetelerde yazılıyor çiziliyor. Sizlerin de şirketlerinde yeni dönemlerde oturup toplantılar yapılır ikazlar yapılır." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın geçen sene oynadığı Çaykur Rizespor maçının ardından şampiyonluğunu ilan ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi: "Sporcularımız, teknik heyetimiz ve personelimiz 2 buçuk ay tatil yapmışlardır. Sporcularımız yürekli aslan gibi çocuklar onları tebrik ediyorum. Benim görevim başkan ve yönetim olarak bu arkadaşlara gelecek yılın planlarını anlatmaktır. Biz tüm çalışanlarımızın 31.12.2014'e kadar olan ödemelerini yapmışızdır. Bunun karşılığında sporcularımız yeni dönemde artık geçmişi unutarak, önlerine bakarak hedeflerine doğru çalışmaları lazım. Ve bu çalışmaları yaparak yeni sezona hazır olmaları lazım. Bunları anlatmak ve söylemek yönetimin ve başkanın görevidir. 'Bunu satıyorlar, bunu alıyorlar' bunları uydurmayın. Ben basında konuşmam. Ben yanımda çalışan bu kulüp için mücadele eden insanlarla birebir konuşurum. Hataları varsa hatalarını yüzlerine söylerim. Yapmaları gerekenleri onlara anlatırım. Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez. Ne zamana kadar? O özel hayatlar bu kulübe zarar vermeyene kadar. Zarar verdiğini hissedersem bunları ikaz ederim ve söyelerim."

"BEN DAKİKADA KARAR VERİRİM"

Aziz Yıldırım, basında çıkan şunu gönderecek bunu alacak türü haberlere de tepki göstererek, "Ben dakikada karar alırım." dedi.

İki buçuk aylık dönemde Samandıra'da bir takım hareket ve tavırlardan bahseden Yıldırım, "Hadiseleri benim yeniden anlatmam ve bu şekilde hareket edilmesini istemem bu yönetim kurulunun hakkıdır. Biz 25 milyon taraftarı, kongre, divan kurulu üyeleri bunların namına bu işi yürütüyoruz. Ersun yanal ne yapmış bana ne. Ben, kendi önüme bakıyorum. Çalışıyor mu, takımı çalıştırıyor mu? Benim için mesele bitmiştir. Öbür tarafı benim problemim değildir. Öbür tarafı da ben çekmem. Ben arkadaş dost olarak uyarı yaparım. Dinler, dinlemez onların problemi, aynı uyarı sporcu için de geçerli. İki günde 'atıyor, kesiyor' ben yaparsam da anında yaparım. İki gün bekle, üç gün bekle, ben öyle yapmam. Benim işim dakikadadır. Dakikada yönetim olarak karar veririm." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER