ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 11:04

Aziz Yıldırım İsveçli oyuncuyu...

Aziz Yıldırım İsveçli oyuncuyu...

Kanarya’nın başkanı, Ersun Yanal’ın alınmasını istediği Erkan Zengin’i ilerleyen yaşı nedeniyle veto etti. Aykut Kocaman’ın listesinde de olan Gençlerbirliği’nden Jimmy Durmaz’ı


Orta sahaya oyuncu arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’de rota Başkan Aziz Yıldırım’ın isteğiyle Gençlerbirliği’nden Jimmy Durmaz’a çevrildi.

Teknik direktör Ersun Yanal’ın, alınmasını istediği Erkan Zengin’i veto eden Yıldırım’ın Yanal’a, görevden ayrılan Aykut Kocaman’ın transfer listesinde de ismi bulunan Jimmy Durmaz’ı önerdiği bildirildi.

Yıldırım’ın Yanal ile yaptığı görüşmede “Erkan 30 yaşında, Jimmy ise 23.Her sisteme ayak uydurabilecek bir oyuncu. Mesut Özil gibi. Erkan’ı alacağıma, daha maliyetli de olsa Jimmy’yi alırım. Tam bize göre bir futbolcu” diyerek bu transfer için yeşil ışık yaktığı, Yanal’ın da Yıldırım’ın bu önerisini makul bulduğu ifade edildi.

İsveç’te direkt oynuyor

Öte yandan Jimmy’nin menajeri Doğan Ercan, Yanal ile Yıldırım arasındaki bu diyaloğu doğruladı. Gençlerbirliği’nin onaylaması halinde bu transferin gerçekleşebileceğini belirtti.

Hem İsveç hem Türkiye pasaportu bulunan Jimmy, sol kanatta oynuyor. Yıldırım’la, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın iyi ilişkileri transferin önünü açıyor. Sözleşme fesih bedeli 2,5milyon euro olan Jimmy, İsveç Milli Takımı’nın da direkt oyuncusu.

(Bugün)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER