ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 09:49

Aziz Yıldırım: İlerde bıraksa daha kötü olurdu

Aziz Yıldırım: İlerde bıraksa daha kötü olurdu

F.Bahçe Başkanı: Şimdi istifa etmesi hayırlı oldu. Ligler başlayıp daha sonra bıraksa daha kötü olurdu. Geleceği daha rahat görüyoruz. Yöneticiler de “Kocaman, birçok kez istifa etti. Bugüne kadar hep


Aykut Kocaman’ın kimilerine göre şok, kimilerine göre beklenen istifası, spor kamuoyuna bomba gibi düştü. Futbolcular, Menajer Hasan Çetinkaya’yı; kongre üyeleri de yöneticileri telefonla arayıp “Doğru mu?” diye soru yağmuruna tuttular. Sabah krizin yaşandığı saatlerde Başkan Aziz Yıldırım, Başkanvekili Abdullah Kiğılı ve Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre ile birlikte kulübe geldi. Genel Sekreter Talat Yılmaz ile önce dörtlü, daha sonra da diğer yönetim kurulu üyeleriyle toplantı yaparak, Kocaman’ın istifası sonrası ortaya çıkan durum ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

ŞİMDİ İSTİFA ETMESİ FB İÇİN HAYIRLI OLDU

BAŞKAN Aziz Yıldırım neşeli gözüküyordu. Ama içinde fırtınalar kopuyordu. Kocaman’a her zaman sahip çıkıp arkasında durmuştu. Yine de kırgınlığını belli etmemeye çalışarak sakin duruşu ile Kocaman’ın istifasını sıcağı sıcağına şöyle değerlendirdi: “Her şeyde bir hayır vardır. Şimdi istifa etmesi hayırlı oldu. Ligler başlayıp daha sonra istifa etseydi daha kötü olabilir

KİMSE ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMASIN

SOSYAL medyada gün boyunca çok değişik şeyler konuşuluyordu. Ali Yıldırım ile beraber Aykut Kocaman’ın aynı anda istifa etmesi bu ikilinin ortak kararı olarak yorumlanıyordu.
Başkan Aziz Yıldırım, kardeşi Ali Yıldırım’ın ayrılık kararı için “Biz işlerini düzeltmesi için kendisini uzun süre yönetimden ayrı tuttuk. Ama iki gün önce istifasını kulübe yazılı gönderince kabul ettik. Bununla ilgili kimse öküz altında buzağı aramasın” dedi.

İDDİALARA RIDVAN DİLMEN BİLE ŞAŞIRDI

DAHA sonra odaya Rıdvan Dilmen girdi. İki dakika sonra sosyal medyada, “Rıdvan Dilmen F.Bahçe’ye idari menajer oluyor” haberleri çıktı. Rıdvan da Başkan Yıldırım da şaşırdı. Bu kez gündeme Arda yüzünden Başkan ile Kocaman’ın kavga ettiği haberi yayıldı. Başkan Aziz Yıldırım, iddialara güldü ve şöyle dedi:

“Aykut Kocaman ile transferleri konuşmak için oturduk. İki dakika sonra ‘Yoruldum, sıkıldım, dayanacak gücüm kalmadı. Ben istifa ediyorum’ diyerek ayağa kalktı ve gitti. Aramızda kavga-tartışma olmadı. Beni tanıyorsunuz, olsaydı açık açık söylerdim. Zaten durup dururken aniden istifa etmesine üzüldüm. Ama artık yapacak bir şey yok önümüze bakacağız.”

ÇETİNKAYA DA İSTİFA OLAYINA ŞAHİT OLDU

BAŞKAN ile Kocaman’ın görüşmesinde Menajer Hasan Çetinkaya da vardı. O da kavga olmadığını söyledi. Ortak bir söylem var. O da Aykut Kocaman’ın çok yıprandığı ve bu şartlar altında F.Bahçe’ye yararlı olamayacağıydı. Hatta Aykut Kocaman da Başkan ile iki dakikalık görüşmesinde “Bu ortamda bizi şampiyon yapmazlar başkan” dediği de söyleniyor. Peki şimdi ne olacak?

CAMİADAN BU İSTİFAYA SEVİNENLER VAR

YÖNETİM, Kocaman’ın yazılı istifasını bekledi. 17.00’de gelen istifayı göndermese, kararını değiştirse ne olurdu? Yönetim, Kocaman’ı F.Bahçe’nin başında antrenör olarak tutmayacaktı. Yazılı istifasını da göndermese dahi yöneticiler “Sözlü istifa da geçerlidir. Biz bunu işleme koyarız. Aykut Kocaman, birçok kez istifa etti. Bugüne kadar hep durdurduk ama artık yeter” diyorlardı. Aykut Kocaman’ın istifasına sevinen, “İyi oldu” diyen kongre üyeleri de var.

(Akşam)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER