ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Şubat 2014 Çarşamba 22:28

Aziz Yıldırım: Hapisten korkmuyoruz, biz dava adamıyız


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay'a verdikleri itiraz dilekcesinin yanıtını beklediklerini, kendisinin hapse girip girmemesinin önemli olmadığını söyledi.

Yıldırım, CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Aziz Yıldırım, "17 Aralık'ta yapılan bir operasyondur. Ülkenin genel durumu üzerinde kendimizi odaklıyoruz. Bugün Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet davası... Yani özel mahkemelerde yargılananların hukuksuz yargılandıklarını beyan ediyoruz. 17 Aralık'ta yapılan bu hadiseyi kınıyoruz. Aynı zamanda Fethullah hocanın da ses kayıtlarının yayınlanmasını da tasvip etmiyoruz. Bu da bir operasyon. Kanuna göre gereken yapılacak." dedi.

Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında konuşan Başkan Aziz Yıldırım, hapisten korkmadığını, bir yıl yattığını ve 2 yıl 4 ay daha yatabileceğini de belirterek, "Yargıtay Başsavcılığı'nda bizim dilekçemiz vardı. O inceleniyor. İtiraz dilekçesi. Şu anda kamuoyu gibi biz de bekliyoruz. Ben de bekliyorum çok da önemli değil benim hapiste yatmam. Önemli olan Türkiye'nin durumu. Biz hapisten korkmuyoruz. Biz dava adamıyız. 1 yıl yattım. 2 sene 4 ay gibi bir şey daha yatacağım. Doğal bir süreç. Eğer suçsuz olduğunuzu kabul ediyorsanız insanların vicdanında yeniden yargılanırsınız. Mühim olan benim insanları vicdanında temiz olmam." diye konuştu.

"ŞİKE DAVASI OLMASAYDI DA HEDEF OLURDUM"

Başkan Aziz Yıldırım, "Bildiklerimi açıklarsam yer yerinde oynar diye bir şey demedim. Ben değişmem 62 yaşındaki bir adamı değiştirebilir misiniz? Ben neysem oyum. Fenerbahçe'yi de konuşacağız, Aziz Yıldırım'ı da konuşacağız. Bu iki konu bir bütün, ayıramayız. Şike davası olmasaydı da hedef olurdum. Şamil Tayyar benim Ergenekon'un kasası olduğumu yazdı ve söyledi. Beni Ergenekon'a bağlamak istiyorlardı ama başaramadılar. Askerle benim bir ilişkim vardı sandılar. Halbuki bizim ortak noktamız Fenerbahçe. İhaleler aldı Aziz Yıldırım, silah sattı dediler. Ben Nato müteahhitiyim. Yol yaptım. Türkiye'nin bir özelliği var her şey sansasyon." ifadelerini kullandı.

"SUÇLULUĞUMUZU İNTERNETTEN ÖĞRENDİK"

Başkan Aziz Yıldırım, "İktidar yanlış yaptı. Adil yargılanmayı yaparken usulüne ve kanuna göre yapılmalı. Benim resimlerimi çektiler, Vatan Emniyet'te. Bir algı oluşturuldu." diyerek, şunları söyledi:

"Kanun, hakim, savcı eldeki belgelere göre yargılamalı. Gizlilik kalktıktan sonra herkes öğrenecek. Gizlilik varken internet sayfalarından öğrendik suçlu olduğumuzu. Suç var veya yok o ayrı bir konu. Mahkeme gerekeni yapar. Rejimi sıkıntıya soktuk. Bütün partiler şikayetçi. AKP, CHP, MHP, BDP şikayetçi. Bunu çözmek hükümetin görevi. Yeniden adil yargılanma yaparak bu insanların suçlu olup olmadığını ortaya koyacaklar. Ben yatmayı göze aldım. Kamuoyu öğrensin. O insanlara yazık. İnsanlar kanserden ölüyor içeride."

Yıldırım, "Ya biz kurtulacağız, adil yargılanacağız, ya da bütün haklarımızı iade edecekler. Davanın Savcısı Mehmet Berk şunu söylüyor. Bu davanın kilididir bu: "Bu dava bana Zekeriya Öz 'den geldi. Öz Galatasaraylı'ydı. Davanın kendisinde olmasının yanlış olduğunu söyleyerek dosyaları önüme koydu... Davalar sıradan bir dolandırıcılık çerçevesinde ele alınabilirdi. Bu durumda bu kişileri çağırıp, ifadelerini alıp salmaya karar verdim. TBMM'de kanun değişti ve yapabileceğimiz bi şey yoktu. Önüme gelen dosyada Fenerbahçe ile ilgili şike içeren dosyalar vardı. Bunu sadece Fenerbahçe davası ile ilgili ele almak doğru olmaz, diğer davalara bakmak lazım dedim." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER