ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 12:27

Aziz Yıldırım: ''Biz haklıyız şike yapmadık''

Aziz Yıldırım: Biz haklıyız şike yapmadık

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda ''Bu bir siyasi davadır. Biz haklıyız şike yapmadık'' dedi.


Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.

Başkan Aziz Yıldırım’ın, Yargıtay'ın şike dosyası kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarması ve tüzük değişikliği hakkında yaptığı konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

"3 Temmuz'da süreç başladığında ilk gün ne söylediysem bugün gerçekleştiğini ve aynen söylediklerimin olduğunu herkes görüyordur sanırım. Bu bir şike davası değildir. Bu bir siyasi davadır. Biz haklıyız, şike yapmadık. Yapsak da söylerim, korkmam. Hem yapsaydım Fenerbahçe için yapardım. Şu anki durumumu sizlere anlatayım. İnfazın durdurulması ve adil yargılanma talebinde bulunduk. Anayasa Mahkemesi'nden beklentimiz kısa süre içerisinde karar vermesidir."

-''Benden sonra ne olacağına karışmam''

Aziz Yıldırım, infazın olması durumunda; kimin başkan olacağı konusunda yönetim kuruluna Başkanlık için karışmayacağını, tüzükte ne yazıyorsa ona göre hareket edileceğini söyledi.

Hiç bir şekilde telkinde bulunmayacağını ve tercihi Yönetim Kurulu'na bıraktığını kaydeden Yıldırım, "Benden sonra ne olacağına karışmam, buradaki arkadaşlarım Fenerbahçe Tüzüğü'ne göre hareket eder. İsterlerse aralarından bir başkan seçerler, isterlerse sadece başkan seçimi yaparlar sizler de beğenirseniz oy verirsiniz" diye konuştu.

-Hedefe Galatasaray'dan önce ulaşmak için...

Şu anda 19. şampiyonluğunu ilan etmek üzere olan Fenerbahçe'de Başkan Yıldırım "4. yıldızı takarak bırakmış bir başkan olmayı arzu ederim..." dedi.

Ezeli rakibi Galatasaray'dan önce 20. şampiyonluğa ulaşmayı ve 4. yıldızı takmak isteğini dile getiren Yıldırım bu konuşması sonrasında alkışlandı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER