ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 16:18

"Aziz Yıldırım baba gibi"

"Aziz Yıldırım baba gibi"

Fenerbahçe'nin başkanı Aziz Yıldırım'a Hasan Çetinkaya'dan övgü var.


Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda elde edilen şampiyonlukta kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın kendilerine verdiği desteğin çok önemli olduğunu dile getirerek "Bir baba gibi herkesin sorunlarıyla ilgilendi" dedi.

Sarı-lacivertli takımın şampiyon olarak tamamladığı sezonu AA muhabirine değerlendiren Çetinkaya, başkan Yıldırım'ın önderliğinde, ondan aldıkları feyizle, teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde takımdaki her oyuncunun katkısıyla ve taraftarın büyük desteğiyle sonuca ulaştıklarını anlattı.

Şampiyonluğu getiren çok faktörün bulunduğunu anlatan Çetinkaya, şu ifadeleri kullandı:

"Kulüplerde yön gösteren, plan yapan, program yapan yönetimlerdir. Biz çok kuvvetli bir başkanla çalışıyoruz. Bir baba gibi. Futbolcuların sıkıntılarında yanında olan, hocalarımızın sıkıntılarında yanında olan, herkese inanılmaz derecede destek veren bir başkan. Burada çalışan profesyonellere, sporculara, teknik heyete çok büyük destek veriyor. Onun önderliğinde, ondan aldığımız feyizle, başta hocamız Ersun Yanal olmak üzere çalışmalarımızı sürdürdük. Tabii ki sahada yapılan çalışmaları icra eden, alın teri döken ana aktör futbolculardır. Taraftarımızın da büyük desteğiyle böyle bir sonuç ortaya çıktı."

"Harika bir sezon geçirdik"

Sarı-lacivertli takımın menajeri, futbolcu seçimindeki kriterlerinin meyvelerini topladıklarını söyledi.

"Bizim için harika bir sezon geçti" diyen Hasan Çetinkaya, şunları kaydetti:
"Oyuncularımız gerçekten çok karakterli. Buraya oyuncu tercihi yapılırken, Fenerbahçe'nin şanlı tarihine yakışır, formasını taşıyabilecek karakterde, kişilikte, profesyonellikte oyuncuları bir araya getirmek öncelikle hedef oluyor. Biz de başkanımızın liderliğinde hep bunu önemsedik, ön planda tuttuk. Bu sene de zaten bunun meyvelerini fazlasıyla topluyoruz. Meslek ahlakı yüksek, formasına saygı duyan, çıktığı her platformda Fenerbahçe'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışan futbolcularımız var. Şartlar ve ortam ne olursa olsun sahaya çıktığı anda her şeyini vermeye çalışan futbolcu profillerini burada bir araya getirmeye gayret ettik ve verimini aldık."

"Başkanımızın kararlılığı çok önemli"

Sezon başında başkan Yıldırım'ın kararlı tutumu, yaptığı plan ve projeyle takıma önemli oyuncular kazandırıldığını aktaran Çetinkaya, tek kulvarda gitmenin de avantajıyla açık ara şampiyon olduklarını belirtti.
Teknik direktör Ersun Yanal'ı da çok sayıda oyuncunun daha önceden tanıyor olmasının takım uyumunda önemli olduğunu anlatan sarı-lacivertli takımın menajeri, şu ifadeleri kullandı:

"Başkanımızın kararlı tutumuyla, onun yapmış olduğu plan projeyle takıma çok önemli oyuncular kazandırıldı. Başkanımızın kararlılığı çok önemli. Alves, Emenike, Alper, Kadlec ve Holmen gibi sadece futbolculuk yönü değil, profesyonelliği de en üst seviyede yaşayan futbolcular geldi. Zaten hocamız bizi çok iyi tanıyor. Biz eskiden de birlikte çalıştık. Avrupa kupalarında yer almamak lig için bir avantaj oldu denebilir. Kapasiteli takımımız tek kulvarda gitmenin de avantajıyla, hocamızın, başkanımızın ve yönetimimizin koordinasyonuyla beraber, açık ara şampiyon oldu."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER