ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 14:42

Aziz: Türk Milli Takımı benimle ilgilenmedi

Aziz: Türk Milli Takımı benimle ilgilenmedi

Bursaspor'un devre arasında Avusturalya'nın Melbourne Heart FC takımında kadrosuna dahil ettiği Aziz Eraltay, "Türk Milli Takımı benimle ilgilenmedi" dedi.


Bursasporlu Aziz Eraltay Tribune Sports Magazine dergisine açıklamalarda bulundu. Hayalinde Ay yıldızlı formayı giymek olduğunu ifade eden Aziz, "Avustralya'da yaşıyor olsam da Türk olduğum için küçükken hep Türk televizyonlarındaki maçları izlerdim. Her maç izleyişimde de, 'Keşke ben de Türkiye'de futbol oynasam' derdim. Avustralya'da doğdum, büyüdüm. Hep hayalimde bir gün Türkiye'ye gelmek vardı. Fakat bunun bir gün gerçekleşeceğine inanamazdım. Bana Avustralya Milli Takımından teklif geldiğinde Türk Milli Takımı benimle ilgilenmedi. Keşke Türk Milli Takımından teklif gelseydi. Ay yıldızlı milli formayı giymeyi çok isterdim" diye konuştu.

"HAYALİNİ KURARDIM"
"Hep milli takım hayalini kurardım" diyen Aziz Eraltay, "Geçen sene ilk defa Avustralya Milli Takımı'nda Güney Kore karşısında forma giydim. Çok heyecanlandım. Soyunma odasında formamı gördüğümde yaşadığım duygular tarif edilemez. Bu benim için çok büyük bir şanstı. Ve o günden sonra da her şey benim lehime oldu. Milli maçımdan sonra Avrupa'dan yani Bursaspor'dan teklif aldım ve buraya geldim. Şimdi her o maç aklıma geldiğinde burada olduğuma inanamıyorum" şeklinde konuştu. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER