ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 14:12

Aysal'dan Melo açıklaması!

Aysaldan Melo açıklaması!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.


İlkleriyle tarihte önemli bir yere sahip olan ve Galatasaray Lisesi mezunları için 13. sınıf olarak kabul edilen, Galatasaraylılar Derneği'nin organize ettiği Galatasaray Lisesi Geleneksel Pilav Günü bugün Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. 
 
Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın da katıldığı Geleneksel Pilav Günü'nde eski kuşak öğrencileri bir araya geldi. Bu sene 79'uncusu gerçekleştirilen Geleneksel Pilav Günü mezuniyetlerinin 50. yılını kutlayan eski mezunların ön bahçedeki Atatürk heykeline çelenk konması ve saygı duruşu ile başladı. Tören Tevfik Fikret Salonu'nda devam etti. Eski Başkan Ali Tanrıyar'ın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından açılış konuşmasını Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp yaptı. 
 
Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaraylılar Derneği Polat Bengiserp, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz ve Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga'nın konuşmasıyla süren plaket töreninde mezuniyetlerinin 50. yılını dolduran Galatasaray Lisesi eski öğrencileri plaketlerini aldı. Programın sunuculuğunu ise 120. dönem öğrencisi olan Erdinç Çetinçelik yaptı. 
 
AYSAL'IN AÇIKLAMALARI...
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aysal, transferlerden seçime, gezi parkı olaylarından TFF'nin yabancı oyuncu kontenjanına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
 
PİLAV GÜNÜ HAKKINDA
"Galatasaray'ın bugün bayram günü, dostlar bir araya geliyor hasret gideriliyor, herkesin burada çok büyük hatıraları vardır, benim de olduğu gibi. Transfer bugünkü gündemimizde yok, sizleri üzmek istemiyorum sorularınızı cevaplarım ama tamamen Galatasaray ailesinin günü."
 
NANI KONUSU
"Nani için benden bugüne kadar bir şey duymadınız, ciddiye almamanız lazımdı. Nani ile ilgili bir durum yok. Benim önceliklerim arasında olan bir konu değil.
ihtiyacımız olan yerler olabilir onları transfer ederiz. İyi bir takımımız var. Almış olmak çini oyuncu alma niyetinde değiliz. Bir pozisyonu güçlendirmek için gerekli ise, teknik bir gereksinim varsa ki bana da gelmiş bir dosya yok önümde, gelirse duruma bakarız, teknik gereksinimleri yerine getiririz"
 
MELO VE RIERA
"Riera geçen sezon iyi bir dönem geçirdi. Riera için hoca daha değişik bir düşünce içindeyse, o bölge için farklı bir uygulama düşünüyorsa, eksik yönlerimizi kuvvetlendirmek istiyorsak, teknik bir kararsa yani , teknik gereksinimleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Melo için ise şunu söyleyebilirim, Melo'da şartlar uyarsa, teknik heyet isterse ve de oyuncunun kendisini de kalmak isterse kalır. Şartlar ve Melo'nun kendi düşüncesi de önemli"
 
YABANCI KONTENJANI
"Bu konuda Kulüpler Birliği'nin müşterek bir kararı yok. Geçen sezon da Federasyonun bir kararı yok, tek başına bir önerisi var, öyle algıladık biz. Türk futbolunun lehine olduğuna inandığımız her kararın arkasındayız.
 
YÖNETİMDE SADECE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ VAR, KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK, CİDDİ BİR DEĞİŞİM YOK"
"seçime gitme amacımızda büyük bir değişim yok, ciddi bir değişim yok, yönetim kurulunun yarısı içeride, bazı arkadaşlarımızın yerine başkaları geliyor. görev değişikliği var diyelim. Benim de yerime biri gelecek. Ben nasıl birinin yerini aldım, zaman içinde benim de yerime daha dinamik, daha başka fikirleri olan birisi elbet gelecek, Sıradan bir değişim yaşanıyor, büyütmeyelim olayı.
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER