ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 23:06

Aysal'dan kura yorumu

Aysaldan kura yorumu

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerini değerlendirirken, tüm grupların zorlu olduğunu söyledi.


Monaco'da gerçekleştirilen kura çekimi sonrası açıklamalarda bulunan Aysal, B Grubu'nda Real Madrid, Juventus ve Kopenhag'la eşleştiklerini anımsatarak, "Gruplara bakıyoruz, hepsi birbirinden zor. Bu önemli bir yarışma. Zoru başarmak lazım. Her şeyi kolayda ararsanız, kendinizi de yenileyemezsiniz. Galatasaray'ın kendisini geçen seneye nazaran daha fazla yenilemesi lazım. Bu seneki grubumuz, geçen seneye nazaran biraz daha zor. Biz de kendimizi buna göre ayarlamak durumundayız" dedi.

Takım olarak önceliklerinin gruptan çıkabilmek olduğunu aktaran Aysal, "Özellikle böyle bir gruptan çıkabildiğimiz takdirde, geçen sene geldiğimiz noktanın ötesine geçmemiz mümkün. Gerçekten güçlü bir Galatasaray kurulmuştur ve bunu ispat etmiş olacağız. Gruptan çıkmak ana hedef. Geçen seneki grubumuz da zorluydu ama ne yapıp edip oradan çıktık. Bu sene de zorlu grubumuzdan, aynı çabayla çıkmak istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

'TRİBÜNDE OTURTACAK OYUNCULARI ALMAK İSTEMİYORUZ'

Başkan Aysal, takıma takviye yönünde transfer görüşmelerini devam  ettirdiklerini dile getirerek, yabancı oyuncu kısıtlamasına tepki gösterdi. 

Kısıtlama nedeniyle sadece bir kontenjanları olduğuna işaret eden  Aysal, "Takımdan ayrılan başka yabancı oyuncularımız olursa, yerlerine birini  almak mümkün olabilir. Biz tribünde oturtacağımız oyuncuları, almak istemiyoruz.  Hem para hem zaman hem de oyuncular açısından konsantrasyon kaybına neden  olabilecek bir durum. Maalesef kulüplerimiz, böyle talihsiz bir duruma düştü,  böyle bir kısıtlamaya gidildi. Daha fazla transfer yapmamız mümkün değil. Bizim  bir sol açık arayışımız var ve tahmin ediyorum transfer sezonu bitmeden,  ihtiyacımızı gidereceğiz.

Çalışmalarımız son derece ilerlemiş durumda" diye  konuştu.    Aysal, gelecek sezon daha da azalacak yabancı oyuncu kontenjanı için  kulüpler nezdinde bir girişim yapma istekleri bulunduğunu ifade ederek, "Yurt  dışındaki rekabet gücümüzün kısılması yerine tersine teşvik edilmesi gerekir. Bu  durumdan gerçekten son derece rahatsızız" şeklinde konuştu.
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER