ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 21:14

Aysal'dan derbi yorumu

Aysaldan derbi yorumu

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ile ilgili görüşlerini açıkladı. İşte o sözler...


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Pazar günü Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçta şansın kendilerine daha fazla gülmesi temennisinde bulundu.

Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Galatasaray Kultürü’ adlı foruma katılan başkan Ünal Aysal, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ünal Aysal, Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçla ilgili olarak, en büyük sorunlarının yağmur olacağını dile getirerek, “İnşallah yağmur yağmaz ve güzel bir oyun sergilenir.” dedi.

İki tane güçlü, Türkiye’nin en güzide takımlarının yarışmasında başarılar dilemek istediğini kaydeden Ünal Aysal, “Sonunda konsantrasyonu iyi olun, gücünü ekonomik kullanan takım galip ayrılacaktır. Şans faktörünü unutmamak lazım; taraflardan bir tanesine şans daha fazla gülebilir. İnşallah şans bize daha fazla güler.” ifadelerini kullandı.

Aysal, derbi maçlar öncesinde her zaman gergin bir havanın esebileceğini de belirterek, “Ama iki kulüp arasında benim izlediğim kadarıyla gerginlik yok. Bu dostane bir maç olacaktır. Buna sebep de yok.” diye konuştu.

Geçen hafta Aykut Kocaman’ın yapmış olduğu açıklamanın da yerinde olduğuna değinen başkan Ünal Aysal, şöyle devam etti: “Hocamız da buna aynı şekilde karşılık vermiştir; sporun temelinde dostluk arkadaşlık var. Bütün dostlukların da yeniden kurulabileceğine inanan bir yapım var. Bu konuda bana düşen ne görev varsa yerine getireceğim.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’la görüşüp görüşmediği yönündeki soruya ise Ünal Aysal, “Başkanın ne düşündüğünü bilmiyorum. Teşrif ederlerse seviniriz. Her başkana gösterdiğimiz saygıyı onlara da göstereceğiz.” cevap verdi.

Fenerbahçeli taraftarların maça alınmayacak olmasıyla ilgili de konuşan Aysal, “Bu konuda alınmış karar var. Son dakikada değişiklik olmaz.” diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER